607 планів розвитку громадянського суспільства

Максим Лациба й Анастасія Красносільська, експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, опублікували статтю, присвячену ухваленню урядової постанови "Про затвердження Порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні"

Максим Лациба й Анастасія Красносільська, експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, опублікували статтю, присвячену ухваленню урядової постанови “Про затвердження Порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні”. Центр брав активну участь у розробці документу й адвокатуванні його ухвалення за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

607 планів розвитку громадянського суспільства
Максим Лациба, Анастасія Красносільська

Відтепер кожне міністерство, державна служба, обласна чи районна адміністрація плануватиме свою діяльність щодо розвитку громадянського суспільства та звітуватиме про досягнуті результати. Такі вимоги ставить Порядок планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затверджений постановою КМУ від 25.12.2013 р. № 968.

Постанова має повернути питання сприяння розвитку громадянського суспільства на порядок денний кожного органу виконавчої влади. Для цього такі органи готуватимуть щорічні плани та звіти про результати своєї діяльності щодо розвитку громадянського суспільства. При цьому діяльність органів виконавчої влади не обмежуватиметься консультаціями з громадськістю щодо другорядних питань. Натомість, вони муситимуть виконувати також такі завдання, як створення умов для фінансової стабільності НУО, делегування НУО окремих функцій щодо реалізації політики в гуманітарній та соціальній сферах, залучення НУО до соціального діалогу, а також підвищення власної кваліфікації у роботі з громадськістю.

Утім, належне змістовне наповнення планів та звітів, як і завжди, потребує громадської участі. Для забезпечення цього на органи виконавчої влади покладено обов’язок проводити публічне громадське обговорення проектів планів та звітів, готувати остаточні документи з урахуванням отриманих пропозицій громадськості, а також аналізувати зауваження та пропозиції громадськості в ході моніторингу своєї діяльності з розвитку громадянського суспільства.

Організація планування та моніторингу діяльності органу влади щодо розвитку громадянського суспільства покладена на структурні підрозділи у зв’язках із громадськістю. Саме до цих підрозділів варто звертатися зацікавленим громадським організаціям у січні-лютому – для участі у підготовці звітів органу влади щодо розвитку громадянського суспільства (звіт має бути оприлюднений до 1 березня) та у листопаді – для участі у підготовці планів діяльності на наступний рік (проект плану має бути оприлюднений до 15 листопада). Зокрема, у такій спосіб можна змусити Міністерство внутрішніх справ навчити своїх співробітників відкривати документи для громадської експертизи.

Український незалежний центр політичних досліджень за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” брав активну участь у розробці та адвокатуванні Порядку планування і моніторингу Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.

Контакти:
Український незалежний центр політичних досліджень
(044) 279 24 35
ucipr@ucipr.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: