5-а Одеська бієнале відбудеться за підтримки фонду «Відродження»

Цього року з 26 серпня по 30 вересня проходитиме 5-а Одеська бієнале сучасного мистецтва, яка є одним з проектів-переможців конкурсу фонду «Відродження «Культурна дипломатія задля діалогу». Головною метою організаторів є створення необхідного простору для налагодження всеукраїнського та міжнародного культурного діалогу. Про це розповіли під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 20 червня організатори бієнале - Музей сучасного мистецтва Одеси та громадська організація «Центр розвитку».

Цього року з 26 серпня по 30 вересня проходитиме 5-а Одеська бієнале сучасного мистецтва, яка є одним з проектів-переможців конкурсу фонду «Відродження «Культурна дипломатія задля діалогу». Головною метою організаторів є створення необхідного простору для налагодження всеукраїнського та міжнародного культурного діалогу. Про це розповіли під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 20 червня організатори бієнале – Музей сучасного мистецтва Одеси та громадська організація «Центр розвитку».

Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проекти, які сприяють синергії та співпраці культурницьких ініціатив, трансформації окремих акцій «культурної дипломатії» у системну роботу з громадами. Проекти-переможці конкурсу «Культурна дипломатія заради діалогу», які підтримує Фонд у 2017 році, – це громадські ініціативи, які співпрацюватимуть з різними регіонами України, сприятимуть діалогу та порозумінню у суспільстві.

«Фонду важливо підтримати складову Одеського бієнале, пов’язану з культурною дипломатією – обмін ідеями та залучення аудиторій, події бієнале, пов’язані із осмисленням збройного конфлікту, який триває на сході України. Важливо також, що цього року експозицію «виїздного бієнале» зможуть, завдяки нашій підтримці, побачити мешканці Херсону, Ужгорода, Болграда (Одеська область)», – пояснює Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України».

Концепція основного проекту 5-ї Одеської бієнале «Зона турбулентності» викриває проблематику перманентної невизначеності, актуальну як в Україні, так і в міжнародному контексті. Куратор бієнале ставить перед митцями задачі глобального масштабу, закликаючи поринути у суть соціальних проблем за допомогою універсальної оптики мистецтва.

У 2017 році Одеська бієнале стане ще більш масштабною міжнародною арт-подією, ніж у попередні роки. Відкритий конкурс 5-ї Одеської бієнале мав безпрецедентний резонанс: отримано більш ніж 500 пропозицій, з яких відібрано заявки від понад 100 митців та арт-інституцій з 32 країн (Австралії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Боснії, Бразилії, Великої Британії, Німеччини, Греції, Ізраїлю, Індії, Ірану, Іспанії, Італії, Казахстану, Латвії, Нігерії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, Словаччини, США, Туреччини, України, Філіппін, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії).

Михайло Рашковецкий, куратор 5-ї Одеської бієнале, зауважує: «Те, що ми називаємо сучасним мистецтвом (contemporary art) здебільшого неприбуткове, адже митці зветаються до гостросоціальних, складних тем. Бієнале в Одесі – єдине в Україні, і є значимою подією, оскільки є показником того, що відбувається у сфері культури загалом. Тому для нас важливо, що нас підтримав фонд «Відродження».

Одним із компонентів програми Одеської бієнале-2017 є спеціальні кураторські проекти, серед яких:

  • проект куратора Моніки Шевчик (Monika Szewczyk), Інститут Адама Міцкевича (Польща);
  • проект куратора Тетяни Тумасян «Пісня про Буревісника. Короткий курс», Харьківська муніципальна галерея (Харьків, Україна);
  • проект куратора Камілли Боеміо (Camilla Boemio) «Delivering Obsolescence. Art Bank, Data Bank, Food Bank» («Забезпечення застаріння. Банк мистецтва, банк даних, банк іжи») (Італія-США);
  • проект куратору Каті Тейлор  «Плот Крим. Карти долі», галерея «Invogue#Art» (Одеса, Україна);
  • проект «Донбас Одіссея», Фундація «Центр сучасного мистецтва» (Київ, Україна).

Також у межах бієнале діятиме дискусійно-просвітницька платформа, участь в якій візьмуть відомі українські та зарубіжні куратори, критики та митці.

Для додаткових коментарів щодо теми культурної дипломатії можна звернутись до директора програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Станіслава Лячинського, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: