30 жовтня 2007 року у місті Хмельницький розпочав діяльність пілотний проект з надання безоплатної правової допомоги

24 години на добу адвокати надаватимуть безоплатну правову допомогу всім затриманим особам, що не можуть оплатити адвоката власним коштом.  

24 години на добу адвокати надаватимуть безоплатну правову допомогу всім, хто власним коштом не може оплатити послуги адвоката.

Основне завдання проекту — випробувати нову модель надання безоплатної правової допомоги населенню. Проект реалізують у рамках заходів, які передбачає Концепція формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, схвалена Указом Президента України № 509/2006 від 9 червня 2006 року.

До пілотного проекту залучили одного юриста і п’ятьох адвокатів, що надаватимуть допомогу з моменту затримання у райвідділі й до винесення кінцевого рішення по справі. Діяльність пілотного проекту поширюється на всі відділи міліції м. Хмельницький.

Угоду про проведення експерименту з апробації організаційних форм надання безоплатної правової допомоги підписали керівник проекту в м. Хмельницький, адвокат Наталія Вагіна, заступник начальника УМВС України в Хмельницькій області Леонтій Малюська і начальник Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області Сергій Мельник. Угода передбачає порядок проведення експерименту та процедуру залучення адвоката до захисту затриманої особи і встановлює додаткові гарантії для затриманих осіб, зокрема такі:

  • доступ до адвоката пілотного проекту до того, як працівник райвідділу міліції проведе допит затриманого;
  • можливість відмовитися від адвоката лише в присутності адвоката;
  • повідомлення адвокатів проекту про всі випадки затримання осіб.

“Цей проект є втіленням в Україні найкращого міжнародного досвіду у сфері надання безоплатної правової допомоги”, — зазначив Едвард Рукер, адвокат, експерт Правової Ініціативи Відкритого Суспільства, США.

Як зазначила керівник проекту у м. Хмельницькому Наталія Вагіна, проект є “унікальним зразком співпраці адвокатури України, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України і благодійних організацій з метою забезпечити захист прав людини в Україні”. 

“Реалізація цього проекту дозволить забезпечити дотримання гарантій захисту особи від кримінального обвинувачення відповідно до вимог Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, — підсумував директор програми “Верховенство права” МФ “Відродження” Роман Романов. 

Перший такий проект реалізують у Харкові з вересня 2006 року, другий почав діяти у Білій Церкві в лютому 2007 р.

Благодійний проект “Безоплатна правова допомога” фінансує Благодійна організація “Фонд Віктора Пінчука — соціальна ініціатива” та Міжнародний фонд “Відродження” і здійснюють у співпраці з Правовою ініціативою Інституту Відкритого Суспільства, Міністерством юстиції України, Спілкою адвокатів України й Асоціацією правників України.

 

 

 

 

 

Мар’яна Мазур, асистент програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 
eлектронна пошта: mazur@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: