29 ГРУДНЯ 2005 РОКУ В МІСТІ ШАРГОРОДІ РОЗПОЧНЕ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯНСЬКА КАМПАНІЯ З МОНІТОРИНГУ ПРАВ ЛЮДИНИ

29 ГРУДНЯ 2005 РОКУ В МІСТІ ШАРГОРОДІ (ВІННИЦЬКА ОБЛ.) НА ЗБОРАХ ГРОМАДСЬКОСТІ РАЙОНУ РОЗПОЧНЕ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДЯНСЬКА КАМПАНІЯ З МОНІТОРИНГУ ПРАВ ЛЮДИНИ "НАРОД КОНТРОЛЮЄ МІЛІЦІЮ!"

 

Жахливі свідчення щодо порушень прав людини з боку місцевої міліції зафіксовано правозахисниками в Шаргородському районі Вінницької області. Жителі Шаргородського району скаржились на застосування катувань, побиття, незаконні затримання, фальсифікації процесуальних матеріалів, здирництво, тощо. До Вінницької правозахисної групи також надійшло кілька заяв про тяжкі кримінальні злочини (захоплення та утримання заручників, викрадення людей), до яких можуть бути причетні співробітники міліції Шаргородського району. Вказані факти були належним чином документовані та передані для перевірки в службу внутрішньої безпеки МВС України. Частина з них була підтверджена, і старшого офіцера міліції Лояніча Ю.О. звільнено з міліції. Інші правоохоронці покарані в дисциплінарному порядку.

Проте інформація про масові порушення прав людини шаргородською міліцією продовжує надходити до правозахисних організацій. Тому після зустрічі з Головою Вінницької обласної державної адміністрації О.Г.Домбровським було прийнято рішення провести в Шаргороді збори громадськості району з метою відновлення системи громадського контролю за діяльністю правоохоронних органів (міліції та прокуратури). Вперше у Вінницькій області жителі району зможуть, дивлячись в очі посадовців, повідомити їм про свої наруги та збиткування, пов‘язані із роботою місцевої правоохоронної системи.

На зустріч з громадськістю Шаргородського району, яка відбудеться 29 грудня 2005 року о 12:00 у приміщенні кінотеатру м. Шаргорода запрошені Голова Вінницької облдержадміністрації О.Г.Домбровський, Начальник обласної міліції В.М.Дремлюга, обласний прокурор В.М.Гонтарук. З 10 години ранку 29 грудня Голова Вінницької ОДА Домбровський проведе в приміщенні Шаргородської РДА особистий прийом громадян. О 12 годині спілкування з громадою продовжиться в приміщенні міського кінотеатру.

Акція в Шаргороді не є разовою. Правозахисники починають довготривалу кампанію контролю за діяльністю правоохоронних органів. Це включатиме незалежне документування фактів порушень прав людини, перевірку вказаних фактів, безкоштовну допомогу в оформленні необхідних процесуальних документів, юридичний супровід справ жертв порушень прав людини в ході розслідування прокуратурою і судами, заходи з реабілітації постраждалих, інформування громадськості про стан з дотриманням прав людини в Шаргородському районі.

           

ВХІД НА ЗБОРИ ГРОМАДСЬКОСТІ ВІЛЬНИЙ!

 

Для висвітлення зборів громадськості Шаргородського району запрошено журналістів національних та регіональних ЗМІ.

Акредитація для журналістів у Вінниці за телефонами: (0432) 323727, 8 067 284 64 50

Для київських журналістів, які хочуть потрапити на цей захід, організовано безкоштовний прес-тур. Останній термін акредитації — 28 грудня, 15:00.

Контактний телефон: 8 050 331 24 69   

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: