У Хмельницькому 27-28 жовтня відбудеться VI літературно-перекладацький фестиваль Translatorium

На сьогодні це єдиний в Україні фестиваль, присвячений художньому перекладу. Цьогорічною темою фестивалю було обрано: “Через мовчання до розмови”. Проведення фестивалю підтримав Міжнародний фонд “Відродження”.

Програму фестивалю та учасників можна переглянути на його сайті:

“Що стається з людиною, коли вона потрапляє в екстремальні, максимально неприродні та деструктивні для свого існування обставини? Стан шоку, низка поведінкових змін, зокрема на емоційному та вербальному рівнях, ступор, коли людина не в змозі нормально реагувати, щось казати чи пояснювати. 

У цьому стані шоку ми опинилися 24 лютого 2022 року й відтоді спостерігаємо, як контрастно змінюється наша поведінка, емоції, як комунікація перетворюється на короткі й прості повідомлення або ж взагалі тимчасово зникає.”, – говорять творці фестивалю.

“І весь цей час шукаємо нові способи розповіді й тлумачення свого досвіду проживання війни, адже звичних мовних засобів уже виявляється недостатньо… На VI Літературно-перекладацькому фестивалі TRANSLATORIUM ми спробуємо дослідити ці нові шляхи мовлення, побачимо, як звичні для нас вербальні повідомлення можуть бути відтворені в іншому медіумі, наприклад, візуальному чи хореографічному, і як ці площини дають більше простору для висловлення, ніж промовлені слова, або ж яким чином така мовленнєва форма як діалог може посприяти відкритості співрозмовників.”

У програмі дводенного фестивалю семінари та тренінги по збереженню психологічної стійкості, виставки, дискусії, презентації книжок, перфоманси та душевні, щирі розмови про те, що болить.

Фото з попереднього фестивалю, що проходив у жовтні 2021 року:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: