20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози (РМЗ) складає майже 30% усіх злоякісних новоутворень і посідає перше місце серед смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань. Щорічний приріст захворюваності на РМЗ в середньому по Україні становить 3,5%, найбільший приріст у столиці і великих містах - до 5,5%.

Протягом останніх п’яти років щорічно в Україні хворіє на РМЗ близько 15,5 тисяч жінок (у 2008 році – 15700) і щорічно помирає від хвороби близько 8 тисяч (у 2008 році -7800).

За даними Національного канцер регістра на обліку онкологічних закладів на початку 2010 року в Україні зареєстровано 125 тисяч хворих на РМЗ. Починаючи з 40-річного віку рівень захворюваності на РМЗ у жінок становить вище 60 випадків на 100 тисяч населення. Найбільші показники і темпи їхнього збільшення відзначені у вікових групах 45-50 років (104,3 на 100 тисяч населення) і 55-65 років (152,0 на 100 тисяч населення).

Таким чином кожні 35-37 хвилин виявляється новий випадок захворювання на РМЗ, і кожну годину від цієї хвороби помирає 1 жінка. Всі ці цифри переконують в актуальності проблеми злоякісних пухлин молочної залози.

“За останній час рівень діагностики РМЗ в Україні значно покращився. Якщо ще 10 років тому серед вперше захворілих кількість занедбаних стадій перевищувало 50%, то починаючи з 2006 року пацієнти з I-II стадіями становлять 75%, з III ст. – до 16%, з IV ст. – близько 8%. Важливо знати, що при ранній діагностиці РМЗ є виліковним і не калічущим захворюванням”, – наголошує Міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник.

За словами очільника МОЗ, сучасні методи лікування дозволяють значно продовжити життя пацієнткам і поліпшити її якість, але все це за умови раннього звернення. “Важливо не сидіти і чекати коли захворювання саме пройде, а вчасно звернутися до фахівця. При запущених формах захворювання витрати на його лікування зростають у 30-50 разів, але терапія не завжди буває успішною. Концепція Національного інституту раку щодо лікування РМЗ спрямована на збереження або відновлення хворого органу, в даному випадку молочної залози”, – зазначає Міністр.

Інформація прес-служби МОЗ України

Контакти програми Громадське здоров’я МФВ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: