В 1991 Open Data Incubator розроблять 5 антикорупційних ІТ-сервісів

10-11 грудня в 1991 Open Data Incubator відбувся Антикорупційний Вікенд. Мета якого – знайти прозорі інноваційні ІТ-рішення, які зможуть побороти корупційні схеми, і зможуть надавати якісний сервіс бізнесу та громадянам.

1991 Open Data Incubator – це некомерційний інкубатор, який допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі великих масивів відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам.

10-11 грудня в 1991 Open Data Incubator відбувся Антикорупційний Вікенд. Мета якого – знайти прозорі інноваційні ІТ-рішення, які зможуть побороти корупційні схеми, і зможуть надавати якісний сервіс бізнесу та громадянам за напрямками: Аналіз державних закупівель ProZorro; Моніторинг тарифів на вантажні і пасажирські перевезення; Підвищення якості системи місцевого транспорту та приміських пасажирських перевезень; Моніторинг ремонту доріг; Моніторинг роботи митниці тощо.

Найкращі ІТ-рішення оберало журі, членами якого сталипредставники різних середовищ, що дозволило розглянути пропоновані ідеї з різних точок зору. Від бізнесу: Тетяна Пашина, «Делойт», Олена Бєца, ментор 1991 та незалежний консультант; від міністерства інфраструктури: Дмитро Роменський, заступник міністра інфраструктури, та Єгор Стефанович, директор департаменту з питань інформаційних технологій; а також інвестор: Євген Саранцов, DiTCom, Zakupki-online.com, та ін.; та представник МФВ – Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи «Демократична практика» МФВ). Журі обрало 5 команд:

  • BI Bot – система оцінки звя’зків між підприємствами, які використовують бюджетні кошти та державні закупівлі;
  • Seven red lines – пристрій для контролю залізничних вагонів або морських контейнерів;
  • DRevenueBoost – комплекс заходів, який допоможе підвищити ефективність управління Укрзалізницею;
  • Uleak – платформа на основі великих даних для легкого виявлення корупційних ризиків;
  • e-service Vagon (BussPass, ACy) – система контролю вагонів.

Вікенд став фінальним етапом відбору майбутніх резидентів інкубаційної програми 1991 Open Data Incubator. Резиденти програми працюватимуть над інноваційними сервісами, що будуть презентовані наприкінці програми та забезпечать прозорі процеси управління інфраструктурою України, допоможуть наладити взаємодію між державними органами та громадськістю.

На резидентів інкубатора чекає 2х-місячна менторська програма, державна підтримка, допомога в пошуку інвестицій, доступ до інвестиційних фондів та донорів, PR-підтримка, доступ до менторів та консультації, а також офісне приміщення з усім необхідним обладнанням.

Інкубатор підтримує Міністерство інфраструктури України і намагається надати всі необхідні для реалізації проектів дані. Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, коментує подальші зміни в структурі міністерства, та плани щодо інтегрування сервісів після інкубаційної програми: «Я вірю, що IT-інструменти є чіткою відповіддю на проблему корупції. Ми зараз створюємо націю розумних людей. Нашими героями повинні бути науковці, айтішники, а не прокурори чи судді. За цим стоїть майбутнє. і те, що ми зараз спробуємо створити у Міністерстві інфраструктури, – це новий напрямок так званої цифрової інфраструктури. Я думаю, що нам це вдасться за доброї підтримки 1991 і багатьох інших друзів, які є тут».

Антикорупційному Вікенду передувала серія інтерв’ю, які провела компанія Deloitte Україна в партнерстві з Інкубатором 1991 та за підтримки Міністерства інфраструктури. В результаті було викрито вісімнадцять найпоширеніших корупційних схем.  Тетяна Пашина, старший менеджер відділу Форензік компанії «Делойт» (Україна) каже: «За останні 2 місяці фахівці «Делойт» провели понад 20 інтерв’ю з учасниками транспортного ринку, представниками Міністерства, професійних і суспільних організацій. Це дало змогу окреслити найбільш значні корупційні проблеми, що стримують розвиток інфраструктурної галузі. Серед них маніпуляції в системі ProZorro, непрозорий розрахунок тарифів, неефективне використання державної власності та інші».

Євген Бистрицький, виконавчий директор міжнародного фонду «Відродження» наголошує: «Замало мати численні дані, які відкривають панораму використання публічних коштів. Замало мати дані десятків, сотень тисяч електронних декларацій, які містять у собі кількісну інформацію. Ця величезна кількісна інформації має працювати на громадянське суспільство, , для цього її потрібно обробити і трансформувати у консолідоване якісне знання, свідчення і показники для контролю за доброчесністю представників влади. Для ефективного виявлення корупції, конфлікту інтересів, «закритих зон» неефективного використання публічних фінансів. Те, на що націлений Антикорупційний Вікенд 1991 Інкубатора Відкритих Даних, – це вже реальний початок побудови та розвитку такого інструментарію».

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ніна Лахно, керівник прес-служби, 

099 316 7997ninokkluchik@gmail.com

Юлія Гусєва, менеджер прес-служби, 

097 943 7336, julia june@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: