16 організацій отримають підтримку від екоініціативи фонду “Відродження”

Команда Програми “Демократична практика” рада назвати організації, які отримають підтримку в межах Конкурсу “Підвищення організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства, які працюють в екологічній сфері” (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)).

Команда Програми “Демократична практика” рада назвати організації, які отримають підтримку в межах Конкурсу “Підвищення організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства, які працюють в екологічній сфері” (Environmental Policy and Advocacy Initiative for Ukraine (EPAIU)).

“Це був нелегкий вибір для Конкурсної комісії, оскільки усі організації, які брали участь у другому турі, були достойними підтримки, – коментує результати відбору керівниця Екологічної ініціативи Фонду Тетяна Кухаренко. – Але конкурс є конкурс, і для грантування необхідно було обрати орієнтовно 15 організацій. Проте вибрали 16, дві третини яких є з різних регіонів України, і лише одна третина – з Києва”.

Організації відомі своєю активною діяльністю. Декотрі з них не є суто екологічними, але ми якраз були зацікавлені залучити також і тих, хто інтегрує екологічний компонент у свої основні теми – в урбаністику; у пластування; у діяльність із захисту прав людини в окупованому Криму тощо.  Наші партнери відрізняються одне від одного і за тематичними сферами діяльності, і за географією, і величиною колективів, і досвідом, і за етапами свого розвитку. Зокрема, сім організацій зі списку грантотримувачів конкурсу раніше діяли як громадські ініціативи, що зареєструвалися лише у  2017-2018 роках і нині знаходяться на етапі становлення. Дев’ятеро (тобто майже 60%) ніколи раніше не отримували коштів  від МФ “Відродження”. Це є певним викликом для Ініціативи EPAIU, але обидві сторони – і виконавці проектів, і МФВ готові до співпраці заради досягнення поставлених цілей в інституційному розвитку.

Незалежна комісія обрала в другому турі Конкурсу такі 16 організацій:

Представники деяких із організацій поділилися своїми думками щодо очікувань від підтримки

Ірина Черниш, керівниця екологічного напрямку ініціативи Save Dnipro (входить до “Платформи Громадський контроль”)

Ми, звичайно, хочемо реалізувати головні принципи нашої організації – це, зокрема, адвокація прав на чисте та безпечне довкілля особливо в промислових регіонах України. Також прагнемо втілити проекти з діджиталізації екосфери, над якими працюємо вже й хочемо розвивати надалі. Наприклад, екологічний чат-бот SaveEcoBot, який ми розробили і який сьогодні замінює інтегрований дозвіл в Україні, якого ще не існує і буде впроваджуватися найближчі 10 років. Ще один проект – моніторинг якості повітря, який сьогодні, на жаль, не доступний в Україні онлайн. Ми встановлюємо відповідні станції, агрегуємо дані моніторингу й плануємо це розвивати найближчі роки.

Максим Вердеш, голова організації “Екогвалт”, Коломия:

Ми популяризуємо ідею сортування відходів, реалізовуємо в нашому місті сервіс вивозу вторсировини, влаштовуємо лекції. Наша організація доволі молода – іде третій рік нашої діяльності. За цей час ми робили різні заходи, але вони не були такі круті, бо ми завжди відчували нестачу ресурсів, як матеріальних, так і досвідових. Нас завжди в нашому місті вважали дуже малими, бо це переважно перший, другий, третій курс і навіть 11 клас школи. Від екоініціативи EPAIU ми очікуємо навчитися роботі з документами. Це зробить нас відповідальнішими, наприклад, у поводженні з грошима.

Наталя Холодова, координаторка проектів ГО “Екоклуб”:

Ми розраховуємо вдосконалити формальну роботу нашої організації, яка працює вже давно. Багато процесів є у нас в голові, як-от політика конфлікту інтересів, але вона не прописана. Також у нас не до кінця готова комунікаційна стратегія. Ще хочемо переробити структуру управління організацією.

Людмила Шестакова, президентка громадської організації “Флора”, м. Кропивницький:

По-перше дякую за те, що почали підтримувати саме регіональні організації екологічного спрямування, бо нам було складно шукати фінансування особливо на оргрозвиток. Що ми очікуємо – що ми станемо сильніше, що влада буде прислуховуватися до нас як до серйозної професійної організації. Оскільки Кіровоградська область є урановидобувною, то екологічні проблеми є дуже значними. У нас найвища смертність від онкозахворювань серед дітей. Це все пов’язано з видобутком урану – є статистичні дані. Побічним ефектом видобутку урану є викиди радону, які дуже впливають на здоров’я дітей. До 2018 року діяла регіональна програма, виділялися кошти на профілактичні заходи, а зараз цього нема. Ми хочемо з цим працювати далі. Щоб наше слово було вагомим, ми хочемо стати більш професійною організацією з експертами в штаті, які допоможуть довести владі, що така програма потрібна.

Діана Попфалуші, проектна менеджерка Zero Waste Lviv:

Це надзвичайно важливо підтримувати громадські екологічні ГО, що своєю діяльністю створюють суспільний запит на захист довкілля. Ми очікуємо допомоги в розвитку задля посилення фаховості Zero Waste Lviv, що допоможе нам створити якісний дискурс серед населення та у експертних середовищах і стати основою лобіювання екологічної політики як на місцевому, так і на національному рівні.  

Марта Гладка, координаторка нового сезону ґрантової програми “Urban Space 100”:

Практики бережного ставлення до довкілля є частиною всіх проектів платформи “Тепле Місто” – ми бачимо важливу роль екологічної свідомості в процесах розбудови громадянського суспільства та розвитку міст. Саме тому співпраця з МФ “Відродження” та збільшення наших знань і спроможностей є дуже цінною на даному етапі розвитку нашої організації. Основна цінність малого інституційного гранту для платформи “Тепле Місто” – це можливість покращити організаційну спроможність, розробити та впровадити необхідні політики та процедури, перейняти кращі практики поширення цінностей чистого довкілля та сприяння становленню екологічно здорового середовища.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: