15-16 червня 2007 року відбудеться ІІ Міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю “Інтеграція осіб з аутизмом: реалії та пеpспeктиви”

15-16 червня 2007 року в Національному Педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (гуманітарний корпус, вул.Тургенівська 8/14, 2-й поверх, актовий зал, початок о 10.00) відбудеться ІІ Міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю "Інтеграція осіб з аутизмом: реалії та пеpспeктиви".

15-16 червня 2007 року в Національному Педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (гуманітарний корпус, вул.Тургенівська 8/14, 2-й поверх, актовий зал, початок о 10.00) відбудеться ІІ Міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю “Інтеграція осіб з аутизмом: реалії та пеpспeктиви”.

Захід проводиться Громадською асоціацією підтримки осіб з аутизмом “СОНЯЧНЕ КОЛО” за підтримки міжнародного фонду “Відродження”.

Співорганізатори та партнери: Інститут корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова, ВГО НТІ “Інститут соціальної політики”, Інститут спеціальної педагогіки АПН України. Міжнародні партнери: спеціальна школа для дітей з аутизмом (м. Краків, Польща), недержавна організація “Спільнота надії”(м. Краків, Польща), Центр лікувальної педагогіки (м. Москва, Росія). Конференція є підсумковою для проекту “Забезпечення передумов інтеграції осіб з аутизмом в середовище з найменшими обмеженнями”, програми “Схід-Схід” МФВ.

Завданнями конференції є створення інформаційного простору для конструктивного спілкування фахівців з проблем аутизму. У програмі конференції планується представлення ефективних методик і програм, спрямованих на навчання та розвиток осіб з аутизмом, а також обговорення організаційних, методичних та економічних аспектів інтеграції осіб з аутизмом в середовище з найменшими обмеженнями.

До участі у конференції запрошуються науковці та практики: психологи (у тому числі — медичні і спеціальні), корекційні педагоги, лікарі, а також — представники громадських організацій та органів державного управління, чия діяльність пов’язана із зазначеною проблемою.

Аутизм – це особливе порушення розвитку, яке проявляється в особливостях сприйняття дитиною оточуючого світу, що відбивається у труднощах її взаємодії з іншими людьми (зокрема, навчання такої дитини), у проблемній поведінці дитини. Розповсюдженість аутизму не залежить від країни і національної приналежності, у Києві кількість таких дітей у віці до 18 років може складати більш 1 000. У нашій країні аутичні діти і родини, що них виховують (особливо – матері), знаходяться майже в постійній соціальній ізоляції, відчуваючи труднощі у звичайних життєвих ситуаціях: при вступі у дитячий садок або школу, відвідуванні поліклініки, магазинів і інших громадських місць, спілкуванні з родичами і друзями, під час активного відпочинку і розваг. На даний момент у Києві, і в Україні в цілому, не існує державних установ для дітей з аутизмом.

Останнім часом аутизм стає модною темою. Люди з аутизмом часто з’являються в художніх фільмах, про них пишуть книги. Навколо цих людей створено певний романтичний ореол, їх найчастіше воліють представляти “інопланетянами”, “дітьми індиго” і т.п., замість того, щоб прагнути вирішувати реальні проблеми. Насправді, життя людей з аутизмом і їх близьких часто буває складним та не схожим на життя “звичайних людей”, однак воно може і має бути щасливим та повноцінним.

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: