Екологічна ініціатива Фонду обрала 13 еко організацій у третій хвилі конкурсу «Підвищення організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства, які працюють в екологічній сфері».
У конкурсі брали участь ті організації, які на попередньому етапі Ініціативи виконували початкові інституційні проекти.
Цього разу конкурсна комісія обрала 13 організацій для подальшого проходження програми основних інституційних грантів.
Вітаємо переможців:
- Громадська організація «Центр екологічних ініціатив “Екодія”», м. Київ
- Неприбуткова громадська організація «Екологічний клуб «Зелена хвиля»», м. Київ
- Громадська організація “Нуль відходів Львів”, м. Львів
- Благодійна організація «Благодійний фонд «Тепле місто», м. Івано-Франківськ
- Громадська організація «Флора», м. Кропивницький
- Громадська організація «Збережи Дніпро», м. Дніпро (до січня 2020 р. – у складі ГО «Платформа Громадський Контроль»)
- Громадська спілка «Досить труїти Кривий Ріг», м. Кривий ріг Дніпропетровської обл.
- Громадська організація «Суспільний проект «Еколтава», м. Полтава
- Громадська організація «Екопарк Осокорки», м. Київ
- Громадська організація «Екоклуб», м. Рівне
- Молодіжна організація «Пласт — Національна скаутська організація України», м. Київ
- Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр», м. Київ
- Громадська організація «Екоґвалт», м. Коломия Ів-Франківської обл.
Основні інституційні проекти триватимуть 25 місяців і завершаться у 2022 році.
Передбачається, що за цей період організації зможуть наростити свій експертний і адвокаційний потенціали, стати більш організаційно стійкими, розвинуть свої навички стратегічного планування та покращать комунікацію з тих проблемних довкіллєвих питань, які вони намагаються вирішувати щоденно.
Буде підтримано проведення грантерами значущих досліджень та створення відеокурсів. Переліченим організаціям буде надано також можливість проходити навчальну програму; запрошувати індивідуальних консультантів для ефективнішого стратегічного планування, налагодження операційного менеджменту і фінансової системи; підвищувати фаховий рівень своїх працівників під час стажувань; розвивати партнерство в українських мережах та співпрацю із зарубіжними колегами.
«Проте ми не забуватимемо і ті партнерські організації, які брали участь у попередніх етапах Ініціативи. МФВ запрошуватиме їх до участі в окремих навчальних заходах та конкурсах. Ми зацікавлені у розвиткові ефективної взаємодії між інститутами громадянського суспільства, які опікуються питаннями довкілля. Фонд «Відродження» заохочуватиме екологічні ІГС до подальшої стратегічної співпраці з протидії корупційним явищам у сфері використання природних ресурсів та факторам, що впливають на зміну клімату», – розповіла Тетяна Кухаренко, менеджерка Екологічної ініціативи.
Нагадаємо, що Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU) здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Швеції. Основна мета – розвинути когорту ІГС, інституційно спроможних, із прозорим управлінням, підзвітних, які визнаються у середовищі екологічних організацій, які поширюють цінності чистого і здорового довкілля, які спроможні осмислювати проблеми довкілля та адвокатувати інтеграцію довкіллєвих питань у державні політики і місцеві стратегічні програми розвитку.