Україна вперше стала центром зборів реформаторів з 10 країн Євразії

16-17 лютого у Києві в рамках глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» (Open Government Partnership) вперше зібрались представники урядів та громадянського суспільства 10 країн Євразії обговорити практики прозорості, підзвітності та антикорупційних реформ.

16-17 лютого у Києві в рамках глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» (Open Government Partnership) вперше зібрались представники урядів та громадянського суспільства 10 країн Євразії обговорити практики прозорості, підзвітності та антикорупційних реформ.

Така зустріч стала можливою у тому числі завдяки міжнародній нагороді Партнерства «Відкритий уряд», яку Україна отримала за успішне впровадження електронної системи державних закупівель ProZorro.

Зустріч у Києві спільно організували: Міжнародний фонд «Відродження»,  Інститут управління природними ресурсами та Кабінет Міністрів України.

Демократичне суспільство можливо побудувати лише за відкритої та прозорої влади. Українська демократія настільки довго пригнічувалась закритою системою державного управління, що сьогодні іноді виникає дисбаланс між суспільною потребою всебічної відкритості влади та правом на захист приватності. Тим не менше саме такий високий запит суспільства на відкритість, у поєднанні із зобов’язаннями України перед міжнародним Партнерством «Відкритий уряд», Європейським Союзом, Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними партнерами стимулює позитивні зміни в країні.

Які саме зміни відбулись в Україні останнім часом завдяки участі у Партнерстві «Відкритий уряд»?

На черзі нові плани для посилення прозорості влади, серед яких: забезпечення прозорості у видобувних галузях, введення в дію механізмів перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарів компаній, запровадження нових механізмів для громадського контролю за станом довкілля, запровадження принципу «безпечної громади» роботи поліції, орієнтованої на потреби місцевих жителів.

«Відкритість уряду» на пострадянському просторі звучить дещо екзотично, але відкритість і прозорість державної політики – це необхідний елемент  згуртування суспільства», – зазначив Тарас Качка, заступник виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження».

«Партнерство «Відкритий уряд» – це, по суті, механізм змін в системі управління країною. Завдяки Партнерству Україна не просто побудувала діалог між громадянським суспільством, в якому народжуються ідеї, та владою, яка має механізми для реалізації, а створили нову культуру інновацій», – наголосив Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження». 

Україна є однією з 75 країн, які приєдналась до багатосторонньої міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»  з моменту її офіційного запровадження в ході сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні 2011 року.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: