Internews Ukraine представили Індекс захисту персональних даних у 2021 році

20 вересня 2021 року у Києві громадська організація «Інтерньюз-Україна» презентувала дослідження 20 провідних технологічних українських компаній щодо дотримання ними цифрових прав користувачів в аспекті захисту персональних даних.

Ознайомитись з дослідження можна тут.

В основі дослідження — прикладний аналіз і рейтингування на основі роботи з відкритими джерелами даних та офіційними відповідями від приватних компаній щодо їхньої політики приватності та захисту персональних даних. Дослідження основане на загальнодоступних документах, що є у відкритому доступі на офіційних сайтах компаній. Доступ до цих документів може отримати будь-який користувач. Також дослідники вивчили технічні аспекти роботи офіційних сайтів компаній.

До списку аналізованих 20 компаній увійшли: Kyivstar, Lifecell, Vodafone, Rozetka, Olx.ua, Nova poshta, Ukr.net, Comfy.ua, Foxtrot.ua, Eldorado.ua, Prom.ua, Citrus.ua, Allo.ua, Kasta.ua, MakeUp.com.ua, Zakaz.ua, Silpo, Triolan, DataGroup, Lanet. У межах проєкту організатори також проведуть закриту робочу зустріч з представниками цих приватних компаній з метою удосконалення їхніх корпоративних політик.

«Це дослідження — імовірно, перше в Україні, що виносить на широку дискусію питання щодо політики та практики поваги до персональних даних українських користувачів із боку приватного сектору. Воно дає змогу окреслити ключові виклики щодо захисту персональних даних користувачів, на які приватні компанії здатні дати відповіді вже найближчими місяцями. За основу ми взяли визнаний у світі проєкт Ranking Digital Rights й адаптували його методологію до українського контексту», – зазначив автор ініціативи, консультант з цифрових технологій Віталій Мороз.

Переглянути презентацію дослідження можна тут.

Дослідження було підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проєкту EU4USociety.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: