Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос вдруге за рік відвідав Україну

8 грудня Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос відвідав Київ, де провів зустрічі з представниками органів влади та громадянського суспільства, а також оголосив про виділення 1 мільйона доларів на підтримку реабілітації українських дітей, що постраждали від війни. Це вже другий візит Александера Сороса в Україну за останні 2 місяці.

Александер Сорос взяв участь у зустрічі Міжнародної коаліції країн для повернення українських дітей. Ініціатива є логічним продовженням плану Bring Kids Back UA Президента України Володимира Зеленського та сприятиме поверненню українських дітей, які були депортовані чи примусово переміщені росією з тимчасово окупованих територій України.

На полях зустрічі Коаліції Александер провів ряд перемовин з представниками української влади та громадянського суспільства. Зокрема, він поспілкувався з Президентом України Володимиром Зеленським, Керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та іншими посадовцями.

Андрій Єрмак подякував Александеру Соросу за участь у першій установчій зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, яка відбулася у п’ятницю у Києві. «Ваша участь дуже важлива. Сподіваюся, що коаліція продемонструє успішні результати», – сказав керівник Офісу Президента.

Керівник Офісу Глави держави відзначив важливість широкого розголосу в світі випадків депортації Росією неповнолітніх українців. На його думку, цьому може сприяти видавництво книги з історіями про таких дітей, а також залучення відомих у світі особистостей до процесу їхнього повернення в Україну. 

«Ваша родина багато робить для України – важливі проекти для захисту наших людей, посилення демократії, для успішності української держави», – зазначив керівник Офісу Президент.

Також між за присутності Александера Сороса Міжнародний фонд «Відродження» підписав ряд меморандумів про співпрацю.

Зокрема, Александер разом з виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» Олександром Сушком зустрівся з першою леді України Оленою Зеленською та директоркою її Фундації Ніною Горбачовою. Александр оголосив, що Фундації Відкритого Суспільства, частиною якої є Міжнародний фонд “Відродження” долучаються до проєктів Фундації Олени Зеленської для підтримки дітей, які виховуються у великих прийомних родинах у прифронтових, деокупованих та постраждалих регіонах України. 1 млн дол США буде спрямований на забезпечення умов для розвитку українських дітей, їхнього відпочинку подалі від бойових дій, створення можливостей для соціалізації та поліпшення ментального стану.

За підсумками зустрічі був підписаний меморандум між Фундацією Олени Зеленської та Міжнародним Фондом «Відродження» про співпрацю.

«У центрі кожного проєкту моєї Фундації — людина, а насамперед — діти. Ми із командою намагаємося зробити все, щоб діти в Україні навчалися, розвивали свої таланти, соціалізувалися та мали дитинство попри війну. Вдячна Open Society Foundations за намір співпраці та партнерства», — зазначила під час зустрічі Олена Зеленська, перша леді України та засновниця Фундації.

Інша зустріч відбулася з Міністром Охорони здоров’я Віктором Ляшком, на якому сторони підписали меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Міжнародним фондом «Відродження». Підписаний меморандум передбачає спільну роботу в сфері психологічної реабілітації та психологічної підтримки громадян, зокрема членів сімей військовослужбовців, сімей загиблих внаслідок війни, військовополонених та внутрішньо переміщених осіб з територій, де ведуться бойові дії та деокупованих територій.

«Дякую нашим міжнародним партнерам та представникам громадянського суспільства за те, що долучаються та допомагають розв’язати це завдання. Коли ми розглядали варіанти створення хабу з психологічної реабілітації, то побачили великий потенціал Одещини. Сьогодні робимо крок в цьому напрямку», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Для реалізації проєктів співпраці в межах меморандум обрали два пілотні заклади на Одещині:  Український медичний Центр реабілітації матері та дитини Міністерства охорони здоров’я України та Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Аркадія» Міністерства охорони здоров’я України. Заплановано навчання медичних працівників. Крім цього, відбуватиметься пошук стейкхолдерів та потенційних інвесторів для влаштування модульних центрів надання медичної та реабілітаційної допомоги, а також оновлення матеріально-технічної бази та медичного обладнання.

«Ми прагнемо зміцнити тих, хто зараз найбільше потребує нашої допомоги. Тому підтримка фізичного та психічного здоров’я постраждалих від війни – один з важливих пріоритетів для нашого фонду, – заявив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко. – Сьогодні українські діти, що переживають жахи війни, потребують підтримки. Їх реабілітація, над якою ми будемо працювати спільно з Міністерством Охорони Здоров’я України, допомагає не лише відновити їх стан, але й забезпечити їх майбутнє, покращити їх можливості та умови для розвитку. Це інвестиція в наше спільне майбутнє як країни».

Також за присутності Александера Сороса Фонд уклав меморандум з Уповноваженою Президента України з прав дитини щодо реабілітації постраждалих від війни дітей Дар’єю Герасимчук.

Цей меморандум за дорученням Президента України Володимира Зеленського підписали для консолідації спільних зусиль щодо захисту прав дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії. 

З нагоди підписання меморандуму Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос озвучив цілковиту підтримку в усіх кроках реалізації плану Bring Kids Back UA, затвердженого Президентом Володимиром Зеленським. Цей план також відповідає четвертому пункту української Формули миру щодо звільнення всіх полонених та депортованих.  

Відтак, Міжнародний фонд «Відродження», що заснований відомим американським меценатом Джорджем Соросом і є частиною Фондів Відкритого Суспільства, зобов’язується всебічно допомагати Україні та сприяти реалізації плану Bring Kids Back UA, зокрема, у питанні повернення дітей, незаконно депортованих і примусово викрадених до Росії.

Олександр Сушко під час підписання документу підтвердив: “Ми розуміємо, яких складних, подекуди неможливих, зусиль потребує робота над поверненням українських дітей. І наша Фундація готова долучитись до імплементації ключових напрямків в рамках реалізації плану Bring Kids Back UA та досягнути головної мети — аби всі українські діти повернулись додому”. 

Основними напрямками співпраці між Україною та Фондом є здійснення заходів щодо повернення дітей, сприяння сімейному вихованню, забезпечення реінтеграції та освітніх ініціатив, підтримка проектів із захисту прав дітей, а також міжпарламентська взаємодія та інші форми співпраці.

Ми продовжуємо об’єднувати наші зусилля та інтелектуальні ресурси для досягнення головної мети – повернути всіх українських дітей додому. Це важливий напрямок спільних дій для захисту наших дітей!”, – зазначила Дар’я Герасимчук. 

У офісі Міжнародного фонду «Відродження» Александр Сорос також зустрівся з українськими експертами, що займаються питаннями повернення українських дітей, що були викрадені росією. Правозахисники розповіли Александеру про труднощі, з якими стикається Україна в своїх спробах повернути дітей додому, та кроки, якими Фундації Відкритого Суспільства можуть допомогти українському громадянському суспільству у цій справі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: