Міжнародний фонд «Відродження» разом з МОЗом сприятимуть розвитку спеціалізованих закладів з психологічної реабілітації дітей

Відповідний меморандум про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Міжнародним фондом «Відродження» був підписаний під час першої зустрічі Міжнародної коаліції країн для повернення українських дітей. На зустрічі був присутній також Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос.

Створення Міжнародної коаліції країн для повернення українських дітей ініціювали під час зустрічі радників із національної безпеки та дипломатичних радників на Мальті 28–29 жовтня, в якій взяли участь представники 66 країн і міжнародних організацій. Ініціатива є логічним продовженням плану Bring Kids Back UA Президента України Володимира Зеленського та сприятиме поверненню українських дітей, які були депортовані чи примусово переміщені росією з тимчасово окупованих територій України.

«росія, розв’язавши війну, змусила українських дітей стати свідками жорстокості: бомбардувань, ракетних обстрілів, вибухів, вбивств та насильства. Десятки тисяч дітей були депортовані окупантами. Наші воїни щодня роблять все, аби ці жахіття закінчилися. Наше ж завдання як держави — повернути маленьких українців додому, домогтись того, аби винні понесли відповідальність, а також забезпечити всі можливості для психологічної реабілітації дітей, що постраждали від жахіть війни,  — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Дякую нашим міжнародним партнерам та представникам громадянського суспільства за те, що долучаються та допомагають розв’язати це завдання. Коли ми розглядали варіанти створення хабу з психологічної реабілітації, то побачили великий потенціал Одещини. Сьогодні робимо крок в цьому напрямку».

Підписаний меморандум передбачає спільну роботу в сфері психологічної реабілітації та психологічної підтримки громадян, зокрема членів сімей військовослужбовців, сімей загиблих внаслідок війни, військовополонених та внутрішньо переміщених осіб з територій, де ведуться бойові дії та деокупованих територій.

«Ми прагнемо зміцнити тих, хто зараз найбільше потребує нашої допомоги. Тому підтримка фізичного та психічного здоров’я постраждалих від війни – один з важливих пріоритетів для нашого фонду, – заявив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко. – Сьогодні українські діти, що переживають жахи війни, потребують підтримки. Їх реабілітація, над якою ми будемо працювати спільно з Міністерством Охорони Здоров’я України, допомагає не лише відновити їх стан, але й забезпечити їх майбутнє, покращити їх можливості та умови для розвитку. Це інвестиція в наше спільне майбутнє як країни».

Для реалізації проєктів співпраці в межах меморандум обрали два пілотні заклади на Одещині:  Український медичний Центр реабілітації матері та дитини Міністерства охорони здоров’я України та Спеціалізований (спеціальний) санаторій «Аркадія» Міністерства охорони здоров’я України. Заплановано навчання медичних працівників. Крім цього, відбуватиметься пошук стейкхолдерів та потенційних інвесторів для влаштування модульних центрів надання медичної та реабілітаційної допомоги, а також оновлення матеріально-технічної бази та медичного обладнання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: