Фонд уклав меморандум з Уповноваженою Президента України з прав дитини щодо реабілітації постраждалих від війни дітей

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко та Уповноважена Президента України з прав дитини та реабілітації Дар’я Герасимчук в присутності Голови Фундацій Відкритого Суспільства Александера Сороса підписали Меморандум про співпрацю в рамках першого засідання Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей, яке відбулося в рамках реалізації Президентського плану Bring Kids Back UA.

Цей меморандум за дорученням Президента України Володимира Зеленського підписали для консолідації спільних зусиль щодо захисту прав дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії. 

З нагоди підписання меморандуму Голова Фундацій Відкритого Суспільства Александер Сорос озвучив цілковиту підтримку в усіх кроках реалізації плану Bring Kids Back UA, затвердженого Президентом Володимиром Зеленським. Цей план також відповідає четвертому пункту української Формули миру щодо звільнення всіх полонених та депортованих.  

Відтак, Міжнародний фонд «Відродження», що заснований відомим американським меценатом Джорджем Соросом і є частиною Фондів Відкритого Суспільства, зобов’язується всебічно допомагати Україні та сприяти реалізації плану Bring Kids Back UA, зокрема, у питанні повернення дітей, незаконно депортованих і примусово викрадених до Росії.

Олександр Сушко під час підписання документу підтвердив: “Ми розуміємо, яких складних, подекуди неможливих, зусиль потребує робота над поверненням українських дітей. І наша Фундація готова долучитись до імплементації ключових напрямків в рамках реалізації плану Bring Kids Back UA та досягнути головної мети — аби всі українські діти повернулись додому”. 

Основними напрямками співпраці між Україною та Фундацією є здійснення заходів щодо повернення дітей, сприяння сімейному вихованню, забезпечення реінтеграції та освітніх ініціатив, підтримка проектів із захисту прав дітей, а також міжпарламентська взаємодія та інші форми співпраці.

“Ми продовжуємо об’єднувати наші зусилля та інтелектуальні ресурси для досягнення головної мети – повернути всіх українських дітей додому. Це важливий напрямок спільних дій для захисту наших дітей!”, – зазначила Дар’я Герасимчук. 

Як підсумував Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, “Ми раді бачити, що такі впливові та авторитетні організації як Фундація «Відкрите суспільство» та Міжнародний фонд «Відродження» долучаються до реалізації плану дій Президента України “Bring Kids Back UA”. Це свідчить про те, що задачі, які ми ставимо перед собою,  не можуть вважатися суто українською проблемою. Депортація та примусове переміщення росією українських дітей – це виклик для глобальної безпеки та системи прав людини у всьому світі”. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: