Тільки два кандидати в президенти підписали декларацію доброчесності

Документ розробила Фундація “Відкрите суспільство” в межах кампанії “За доброчесність публічних осіб”

Тільки два кандидати на посаду Президента України підписали Декларацію доброчесності публічної особи. Документ розробила й розіслала кандидатам Фундація “Відкрите суспільство” в межах кампанії “За доброчесність публічних осіб” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Олег Тягнибок погодився з усіма трьома пунктами Декларації, а Ольга Богомолець – тільки з двома зобов’язаннями, оминувши пункт про оприлюднення назв юридичних і фізичних осіб, що профінансували її виборчий фонд. Також Олег Тягнибок узяв зобов’язання щодо доброчесності депутатів фракції “Свобода” у Верховній Раді.

З-поміж претендентів на посаду міського голови Києва тільки Леся Оробець підписалася під усіма пунктами Декларації. Також підписали Декларацію учасники першої п’ятірки списку партії “Нове життя” до Київради.

Серед урядовців лише члени ВО “Свобода” погодилися публічно декларувати власні доходи та доходи заступників, посадових осіб, що працюють у сферах із високими корупційними ризиками, а також перевірити дотримання законодавства щодо конфлікту інтересів. Ініціативу добровільної люстрації підтримали: Андрій Мохник (Міністр екології та природних ресурсів), Ігор Швайка (Міністр аграрної політики та сільського господарства), Сергій Рудик (голова Державного агентства земельних ресурсів) та Ірина Сех (голова Львівської обладміністрації).

Пропозиція Фундації “Відкрите суспільство” щодо підписання Декларації є відкритою як для політиків, так і для посадовців.

На думку директора Фундації Івана Сікори, зараз є три основні можливості забезпечити нову якість державної та міської політики – люстрація, вибори та контроль за виконанням обіцянок переможцями виборів. “Інформування громадськості про спонсорів політиків – реальна можливість громадськості виявити готовність політиків до проведення люстрації. Попередити конфлікт інтересів та оцінити пов’язаність інтересів спонсорів із законопроектами чи рішеннями, які подають і приймають у парламенті чи в міськраді Києва, можна завдяки публічності інформації про реальних спонсорів політиків”, – сказав він.

“Довіру до політиків та урядовців можна відродити шляхом їх відкритості та підзвітності перед громадянами. Якщо політики й посадовці не готові починати з себе, то про реальну боротьбу з корупцією ми навряд чи можемо говорити”, – додала Леся Шевченко, президент Фундації “Відкрите суспільство”.

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 382 46 61
067 505 84 04
osf55@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: