Сучасні виклики забезпеченню прав людини на спірних територіях

16 грудня о 11.30 в агентстві УНІАН відбудеться прес-конференція на тему «Сучасні виклики забезпеченню прав людини на спірних територіях через призму міжнародного досвіду». Організатор заходу ГО «Регіональний центр прав людини» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та за партнерської підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини

16 грудня о 11.30 в агентстві УНІАН відбудеться прес-конференція на тему «Сучасні виклики забезпеченню прав людини на спірних територіях через призму міжнародного досвіду». Організатор  заходу ГО «Регіональний центр прав людини» у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та за партнерської підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини

Захід відбудеться напередодні проведення круглого столу «Забезпечення прав людини на спірних територіях. Міжнародний досвід: від теорії до практики».

Міжнародні експерти з Ізраїлю, Грузії та Молдови розкажуть про міжнародний досвід в сфері забезпечення захисту прав осіб на окупованих/анексованих та невизнаних територіях, який може бути використано Україною для забезпечення прав людини в контексті Криму.

З однієї сторони, ситуація з Кримом є унікальною, оскільки після Другої світової війни не було прецедентів, коли певна територія переходила б з-під контролю однієї держави під юрисдикцію іншої.

З другого боку, не можна ігнорувати існуючий міжнародний досвід, в першу чергу, який стосується Північного Кіпру, Ізраїлю, Намібії, Нагорного Карабаху, Придністров’я, Південної Осетії, Абхазії.  В Україні нагального вирішення потребують питання які виникли внаслідок анексії Криму, зокрема: свободи пересування, захисту прав внутрішньо переміщених осіб, визнання юридичних фактів та їх підтвердження, тощо. Про можливість використання міжнародного досвіду в Україні розповідатиме експерт ГО «Регіональний центр прав людини».

Спікери: 

Яель Роннен (Ізраїль) – професор права, Академічний коледж Шаарей Мішпат та Єврейський Університет Єрусалиму;

Марина Салуквадзе (Грузія) – начальник відділу з питань Автономної Республіки Абхазія та колишньої Південно-Осетинської автономної області Міністерства у справах вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розселенню;

Іон Маноле (Молдова) – виконавчий директор Асоціації «PROMO-LEX», Сергій Заєць (Україна) – експерт ГО «Регіональний центр прав людини».

Круглий стіл відбудеться наступного дня 17 грудня 2014 року о 10.00 в готелі «Русь». Програма

Контакти: Сергій Заяць, 050 740 2020, s.zayetz@gmail.com 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: