Проблема цивільних полонених та затриманих на Сході України

Круглий стіл відбудеться 15 січня о 10:00 в інформаційному агентстві «УкрІнформ».

Круглий стіл за участі громадських організацій та представників влади, який організовує Правозахисний центр «Поступ» – засновник Громадської Ініціативи «Восток-SOS», в рамках проекту «Восток – SOS»: координаційний центр по роботі з заручниками», який підтримується Міжнародним фондом «Відродження».

Захід відбудеться 15 січня о 10:00 в інформаційному агентстві «УкрІнформ».

Громадська Ініціатива «Восток-SOS» в партнерстві іншими українськими та міжнародними організаціями, а також державними інституціями організовує Круглий стіл з представниками влади щодо проблем цивільних полонених та затриманих. Згідно даних МВС, на сьогодні в зоні АТО зникло 1270 чоловік. Тільки в базі «Восток-SOS» сьогодні зафіксовано дані про 85 військових і 200 цивільних полонених, та 94 випадки, коли полонених було звільнено.  Крім того, згідно даних, що має Ініціатива, на території, що контролюється українською владою, зникли 35 чоловік.

До участі у заході запрошені представники: СБУ, МВС, Міноборони, МОЗу, Мінсоцполітики, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міжнародні експерти ООН, ОБСЄ, а також колишні полонені, адвокат Евгенія Закревська, яка веде справи полонених та волонтерів.

Обговорюватимуться питання:

  1. Визнання проблеми цивільних заручників на території «ЛНР» і «ДНР» українськими органами державної влади;
  2. Питання шахрайства та вимагання сплатити викуп при звільненні полонених в зоні АТО;
  3. Надання медичної допомоги людям, які  вийшли з полону;
  4. Соціальне забезпечення та психологічна допомога для сімей, представники яких знаходяться в полоні чи були полоненими;
  5. Відновлення втрачених та викрадених документів полонених;
  6. Надання полоненим статусу «учасника АТО».
  7. Полонені на території, підконтрольній українській владі.

«Ми, як громадська ініціатива, виступаємо за прозору та ефективну взаємодію громадян з владою. Хочемо привернути увагу до проблеми заручників, таких, як невизнання статусу цивільних заручників, випадків ненадання їм медичної допомоги, розслідування випадків шахрайства та ін. Хочемо, щоб це відбувалося без тіньових схем, як це було за минулої влади» – говорить Анна Мокроусова, координатор по роботі з заручниками  «Восток-SOS».

Акредитація ЗМІ:

Ольга Івкіна, +38 (066) 64 39 188, +38 (093) 554 82 86, ivkina@vostok-sos.org.

Контакт з організаційних питань:

Тетяна Безрук, Громадська Ініціатива «Восток – SOS»: +38 (096) 77 655 94

ПРОГРАМА круглого столу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: