Правові проблеми селян Харківщини: земля, пенсії, робота, спадщина

Опитування провела ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”

Основні правові питання, які найчастіше виникають у мешканців Дворічанського району (Харківська область), пов’язані з земельними відносинами, пенсійним забезпеченням, працевлаштуванням, спадщиною та соціальним захистом. Про це свідчать результати опитування, яке провела ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” та Програми розвитку ООН в Україні.

Результати анкетування вказують на те, що сільські мешканці Дворічанського району хотіли б мати постійний доступ до первинної правової допомоги, яку можна було б отримувати у фахівців, що працюють поблизу й надають якісні юридичні послуги безкоштовно (за рахунок фінансування з місцевих джерел чи державного бюджету).

6% респондентів повідомили, що їх могло б зацікавити навчання у “Школі права” з подальшою роботою параюристом у власній сільській громаді.

В опитуванні взяли участь 1500 мешканців Дворічанського району – близько 10% населення.

Опитування було проведено задля розробки навчальної програми “Школа права”, яка ставить за мету підготовку параюристів (юридичних консультантів), що працюватимуть у сільських громадах Дворічанського району, а також для підготовки інформаційних матеріалів, які б допомогли підвищити рівень обізнаності мешканців сіл із різних правових питань. На основі даних опитування буде розроблено групові консультації, лекції, які проводитимуть під час виїзних прийомів у сільрадах.

Повні результати опитування

Контакти:
ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини”
Людмила Ковтун
099 93 66 922
dvorich@ya.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: