Політикам і посадовцям пропонують підписати Декларацію доброчесності публічної особи

Фундація “Відкрите суспільство” надіслала політикам і посадовцям різних рівнів листи з пропозицією підписати Декларацію доброчесності публічної особи

Фундація “Відкрите суспільство” надіслала політикам і посадовцям різних рівнів листи з пропозицією підписати Декларацію доброчесності публічної особи. Листи розіслано в межах кампанії “За доброчесність публічних осіб”, яку підтримує програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Загалом було розіслано понад 150 електронних і паперових листів. Декларацію запропонували підписати кандидатам на посади Президента, міського голови Києва та депутатів Київради, керівникам Міністерств, служб та агентств, фракцій у Верховній Раді, головам обладміністрацій і міським головам обласних центрів.
 
“Підписання Декларації топ-чиновниками покаже їхню готовність до оприлюднення не тільки власних декларацій, а й декларацій тих посадовців, що працюють у сферах із високими корупційними ризиками, паралельно з проведенням внутрішньовідомчих перевірок. Це стане тестом готовності політиків та урядовців до реального ламання корупційних схем, які вони отримали у спадок від попереднього уряду. А для політиків, що йдуть на вибори, підписання Декларації означатиме готовність до оприлюднення інформації про джерела надходження коштів до їхніх виборчих фондів, а отже, це буде тест на готовність до реальної прозорості та підзвітності перед виборцями”, – вважає директор Фундації “Відкрите суспільство” Іван Сікора.

Зі свого боку, Леся Шевченко, президент Фундації, розповіла: “Ми з’ясували, наскільки важко спілкуватися з топ-посадовцями й політиками через електронні засоби зв’язку. На жаль, більшість штабів кандидатів та офісів посадовців досі чекають паперових листів. Славнозвісного зворотного зв’язку фактично не існує. А як далеко до електронного врядування й відкритості, годі й говорити. Більшість політиків лише приймають електронні листи, але не відповідають і навіть не підтверджують їх отримання, і це попри те, що зараз іде виборча кампанія. Можна тільки уявляти, що буде після виборів”.

Результати кампанії буде оприлюднено 19 травня.

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 382 46 61
067 505 84 04
osf55@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: