Мінзмін розробили онлайн-курс для батьків про приватність дітей в Інтернеті

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережами. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

При цьому 84% батьків у всьому світі стурбовані безпекою своїх дітей в Інтернеті, але не витрачають достатньо часу, щоб обговорити питання безпеки з дитиною. А бути батьками у цифрову епоху означає нести додаткову відповідальність за підтримку та навчання дітей, щоб вони усвідомили можливості та ризики, які їм надає цифрове середовище.

Упродовж року команда громадської організації “Мінзмін” збирала запитання у батьків, яких бентежить захист приватності дітей та приватність їх інформації в Інтернеті. Опитані батьки витрачають в середньому лише 46 хвилин на обговорення теми безпеки в Інтернеті зі своїми дітьми протягом усього їхнього дитинства.

Крім браку часу, проблемою стає неосвіченість батьків та вчителів у питаннях цифрової безпеки, а якраз вони і є тими найближчими до дитини людьми, хто має навчати безпечній поведінці в Інтернеті. Саме для цього команда Мінзмін розробила серію онлайн-курсів щодо приватності дітей в Інтернеті для батьків та навчальні уроки для школярів. Таким чином знання з базової цифрової безпеки стає доступним і батькам, і освітянам, і дітям. Наш Фонд та Європейський Союз підтримали цю ініціативу в рамках проєкту EU4USociety, а партнерами Мінзмін стали Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти та науки України.

Авторки курсу Анастасія Апетик та Вікторія Омельяненко

З онлайн-курсів батьки та освітяни дізнаються:

  • Хто збирає дані дітей в Інтернеті та як їх використовує?
  • Як убезпечити дітей від шахраїв і забезпечити їх приватність в соціальних мережах?
  • Які прості дії дозволять захистити дані дитини та зробити її користування соцмережами, пошуковими та іншими онлайн-сервісами безпечним?
  • Які налаштування приватності мають найпопулярніші серед дітей соцмережі Tik-Tok та Instagram?

Про все це і багато іншого ви зможете дізнатись з онлайн-матеріалів. Просто, доступно, а найголовніше – без зайвої паніки та неперевіреної інформації.

Крім онлайн-курсів для батьків Мінзмін розробили серію навчальних відео з користування налаштуваннями приватності у соціальних мережах, які зможуть переглянути й діти. З них вони дізнають які дані про них збирають Facebook, Telegram, Instagram та Tik-Tok, як налаштувати захист цих даних і загалом як влаштовані налаштування приватності у цих соцмережах.

А для вчителів Мінзмін підготували плани уроків щодо приватності в Інтернеті, які можна проводити дітям різних вікових груп. Абсолютно усі матеріалі знаходяться у вільному доступі і є безкоштовними. Завантажити та поширити їх можна уже зараз.

Матеріали були створені командою організації Мінзмін у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти та науки України, а також за підтримки Фонду “Відродження” і Європейського Союзу у рамках проєкту EU4USociety.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: