Міноборони вимагає грошей за копіювання документів, необхідних для громадської експертизи

Міністерство оборони, розглянувши запит Інформаційно-аналітичного центру “Логос” на проведення громадської експертизи, досі не оприлюднило наказу про її проведення, але надало вже два рахунки для оплати копій запитуваних документів, чим порушило урядову постанову №976 від 5 листопада 2008 року

Міністерство оборони, розглянувши запит Інформаційно-аналітичного центру “Логос” на проведення громадської експертизи, досі не оприлюднило наказу про її проведення, але надало вже два рахунки для оплати копій запитуваних документів, чим порушило урядову постанову №976 від 5 листопада 2008 року. Центр “Логос” і ВМГО “Студентське братство” здійснюють проект “Покращення доступу громадськості до публічної інформації про результати перебування іноземних військових формувань в Україні”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представник центру “Логос” Тарас Гривул розповів, що для експертизи було запитано копії документів щодо опрацювання у 2010-2013 роках проектів нових українсько-російських угод, пов’язаних із перебуванням російських військ у Криму, а також копії документів, які Міноборони надавало Кабінету Міністрів і Міністерству закордонних справ щодо виконання урядових доручень про оцінку наслідків базування в Україні Чорноморського флоту Росії. Частину цих документів скопійовано, завірено й навіть продемонстровано представнику центру “Логос”, але віддати їх обіцяють лише після здійснення оплати.

Тарас Гривул наголошує, що всі запитувані документи мало бути надано впродовж місяця. Крім того, згідно з урядовою постановою №976, Міноборони мало в тижневий строк від дня реєстрації запиту (20 червня) видати наказ (розпорядження) щодо проведення громадської експертизи й заходів, пов’язаних із підготовкою запитуваних матеріалів, а відтак упродовж трьох днів довести до відома центру “Логос” зміст цього наказу й оприлюднити його на своєму сайті.

Натомість, за словами експерта, замість копій відповідного наказу та документів Міноборони надало центру вже два рахунки на оплату копіювання 113 і 123 сторінок – на 155,94 і 169,74 грн. відповідно. Оплата за копії документів, за словами Тараса Гривула, може відбуватися відповідно до постанови Кабінету Міністрів №740 від 13 липня 2011 року “Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію” та частини 2 статті 21 Закону “Про доступ до публічної інформації”. “Проте вказані нормативно-правові акти не регулюють надання матеріалів для громадської експертизи, яке має відбуватися безкоштовно та вчасно, відповідно до урядової постанови №976”, – наголосив експерт.

Лист Міноборони щодо оплати (1)

Лист Міноборони щодо оплати (2)

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72
vmgo_sb@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: