Конкурс «Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією”

Програмна ініціатива «Демократична практика» оголошує конкурс «ПРОВЕДЕННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ У СФЕРІ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ»

Міжнародний фонд «Відродження»

Програмна ініціатива «Демократична практика»

 ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

«ПРОВЕДЕННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ
У СФЕРІ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ»

Журналістські розслідування є одним із найефективніших інструментів боротьби з корупцією. Значною мірою завдяки роботі журналістів-розслідувачів вдалося зібрати докази корупційних діянь представників влади. І, в деяких випадках, саме журналістські матеріали призвели до звільнення та арешту окремих посадових осіб, причетних до корупційних схем. Зараз Україна поступово просуває антикорупційні реформи: великим проривом стало запровадження електронної системи державних закупівель ProZorro, он-лайн системи використання публічних коштів E-data, електронних декларацій та відкриття державних реєстрів. Також запрацювали нові антикорупційні органи, і журналісти-розслідувачі повинні стати основними партнерами для цих молодих інституцій у викритті фактів корупції представників влади.

Крім того, в складних умовах збройного конфлікту журналісти мають бути ефективним контролером (watchdog) діяльності влади, викривати та оприлюднювати будь-які спроби ослаблення країни зсередини через корупційні схеми.

Журналістські розслідування – це жанр журналістики найбільш чутливий до незалежності від бізнесу та позапартійності. Наявність незалежного фінансування одна з важливих умов довіри до результатів розслідування.

Саме тому Міжнародний фонд  «Відродження» вже не перший рік сприяє незалежним професійним командам журналістів, які спеціалізуються на розслідуваннях, задля того, щоб закріпити традицію постійного й якісного громадського контролю за діями влади.

Мета конкурсу: донесення до громадськості об’єктивної інформації про факти корупції через підтримку журналістських розслідувань на місцевому та регіональному рівнях, як одного з найефективніших інструментів контролю дій влади.

Учасники конкурсу: громадські об’єднання та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати.

Розслідування повинні мати виключно регіональний або місцевий масштаб.

Пріоритети конкурсу:

  • розслідування корупційної діяльності одного чи декількох органів публічної влади;
  • розслідування тіньових зв’язків влади та бізнесу;
  • розслідування корупційної діяльності в одній із конкретних галузей за вибором апліканта (наприклад, будівництво, оренда земель і приміщень, утилізація сміття, лісове господарство, використання надр тощо).

Аплікант самостійно визначає тематику розслідувань. При цьому в тексті проектної пропозиції він має обґрунтувати актуальність і важливість журналістських розслідувань у визначеній (-их) сфері (-ах).

Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

  • посилання на матеріали розслідувань, які провів учасник конкурсу чи основні виконавці проекту, та які розміщено в публічному доступі;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві з іншими ЗМІ, громадськими організаціями, благодійними організаціями).

Проекти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проекту – до 12 місяців.

Планований термін початку реалізації проектів – 15 липня 2018 р.

Загальний бюджет конкурсу – 2 100 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 400 000 гривень (оптимальний бюджет проекту
250 000 – 350 000 гривень).

Останній термін подання проектних пропозицій – 15 червня 2018 року, 15.00 за київським часом.

Оголошення результатів – до 31 липня 2018 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 8 Mb.

Проектні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00 15 червня 2018 року за київським часом, не розглядатимуться.

Програмна ініціатива не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.

Проектні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.

Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.

Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причини відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 11 червня2018 року на електронні адреси cs@irf.ua та baran@irf.ua.

Контакти:
Лілія Баран, менеджер програмної ініціативи «Демократична практика», baran@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи «Демократична практика», lutsishina@irf.ua та cs@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: