Конкурс стипендій для відеоблогерів, що сприяють зміцненню української ідентичності

За останні два роки великої війни запит на відеоконтент про українську історію і культуру лише зростає. Завдяки авторам та авторкам блогів ми дізнаємось про власну історію, краще розуміємо наслідки впливу російського імперіалізму та основи власної ідентичності. Ми дізнаємось історії людей, які стояли у витоків української державності, літератури та мистецтва, боролись за Україну і її майбутнє ще задовго до здобуття політичної незалежності.  

Аби посилити голоси відеоблогерів, які допомагають українцям усвідомити себе і відкинути колоніальне минуле, Міжнародний фонд “Відродження” оголошує конкурс стипендій. 

Пріоритетними темами блогів, які можуть претендувати на стипендію, є подолання російського імперіалізму та колоніалізму, культурна деколонізація та формування національної ідентичності.

Детальніше про всі умови та тематичні пріоритети тут:

Розмір стипендії: від 100 до 150 тисяч гривень, і залежатиме від змісту заявки, запропонованого бюджету та популярності каналу. В рамках конкурсу планується надати 10 стипендій. 

  • Кінцевий термін подачі заявки: 26 квітня 2024 року
  • Термін реалізації проєкту (створення і випуск контенту): до 10 місяців.
  • Результати будуть оголошені не пізніше 13 травня 2024 року.

Стипендії можуть бути витрачені на:

  • Оплату послуг зі зйомок, монтажу, моушн-дизайну тощо, які підтверджені документально;
  • Рекламу у соціальних мережах, Youtube;
  • Закупівлю обладнання, необхідного для зйомок;
  • Оплату подорожей у межах України, що необхідні для зйомки відео;
  • Оплату онлайн-сервісів, що допомагають у зйомці відео.

Як взяти участь у конкурсі

Щоб взяти участь у конкурсі необхідно заповнити онлайн форму, вказавши інформацію про ваш канал/відеоблог, приклади вашого авторського відео контенту на зазначені тематики, плани щодо роликів, які планується створити за кошти стипендії, орієнтовний розрахунок витрат тощо.

Заповнити форму необхідно не пізніше 26 квітня 2024 року включно (до 23:59). Заявки, подані після вказаного часу, не розглядатимуться.

Довідково

Конкурс стипендій проводиться Міжнародним фондом «Відродження» втретє. Він є продовженням конкурсу, який Фонд оголошував у 2021 та 2022 роках. Переможцями першого конкурсу стали Geek journal, Історія без міфів, Клятий раціоналіст, Твоя Підпільна Гуманітарка та інші. Переможцями другого конкурсу стали відеоблоги Ukrainian Witness, WAS.media, Хащі, Історія для дорослих та інші. Фонд також був організатором першого фестивалю україномовного відеоблогінгу UaTube.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: