Інтеграція у громаду і творення нових спільнот – РАЦ “Суспільство і довкілля” дослідили досвід ВПО на Львівщині

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну Львів перетворився на місто, куди з’їжджались люди з різних куточків України. Вони тікали від війни, зруйновного житла та життя, у пошуках тимчасового прихистку або й нового дому. Львів’яни, самі перебуваючи в шоковому стані від нових реалій, кинулись допомагати.

Так місто зіштовхнулось з безпрецедентними викликами: потреба надати житло та першу необхідну допомогу внутрішньо переміщеним особам, приймати релокований бізнес, думати про середньострокові стратегії власного розвитку, враховуючи нові реалії.

Досліджувати ці нові досвіди та проблеми, з якими стикаються переселенці на Львівщині, був покликаний проєкт “Кава по-львівськи: інтеграція соціально активних ВПО у Львівську міську громаду”, який РАЦ “Суспільство і довкілля” здійснював за підтримки Фонду “Відродження” у співпраці з з Львівською міською радою та мережею міських бібліотек міста Львова.

“Якщо на початку війни найгостріше стояла потреба у забезпеченні базових потреб ВПО (житло, їжа, одяг, медична допомога), то з розумінням того, що війна не завершиться через два-три тижні, і навіть два-три місяці, питання нематеріального характеру набувають також особливої ваги. Мова йде і про інтеграцію в місцеву громаду, і про можливість спілкуватись та зустрічатись з однодумцями, і про пошук нової роботи.” – говорять в “Суспільство і довкілля”.

На основі отриманих даних, десятків розмов із ВПО та дослідження теми, аналітики підготували брошуру “Нові сенси – нові ми”. У брошурі автори намагаються розповісти не лише про виклики інтеграції ВПО у Львівську громаду, а й про спільнотворення, пошук нових рішень для існуючих проблем, використання європейських практик.

Брошура базується на досвіді, отриманому в рамках проєкту “Кава по-львівськи: інтеграція соціально активних ВПО у Львівську міську громаду”, який “Суспільство і довкілля” реалізовували впродовж вересня 2022 – травня 2023 року зі підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: