Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції (Дрогобич)

9 грудня 2015 р., в Дрогобицькій Ратуші було проведено інавгураційний круглий стіл «Моніторинговий комітет у Дрогобичі». Метою заходу було привернути увагу широкої громадськості Дрогобича до проблеми корупції та шляхів її подолання. Участь в інавгураційному круглому столі взяли представники влади Дрогобича, МФ «Відродження», громадські організації та громадські діячі міста, представники засобів масової інформації, підприємці, небайдужі дрогобичани.

9 грудня 2015 р., в Дрогобицькій Ратуші було проведено інавгураційний круглий стіл «Моніторинговий комітет у Дрогобичі». Метою заходу було привернути увагу широкої громадськості Дрогобича до проблеми корупції та шляхів її подолання. Участь в інавгураційному круглому столі взяли представники влади Дрогобича, МФ «Відродження», громадські організації та громадські діячі міста, представники засобів масової інформації, підприємці, небайдужі дрогобичани.

Як зазначив у вступному слові керівник проекту «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» Володимир Кондзьолка: «Комітет проводитиме моніторинг проектів рішень місцевої влади на наявність корупції. В першу чергу будуть аналізуватися проекти рішень Дрогобицької міської ради та виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, які стосуються міських ресурсів: бюджетних коштів, комунальної нерухомості, землі тощо».

Діяльність в межах проекту передбачатиме:

– отримання інформації від профільних постійних комісій ради, відповідних відділів та управлінь міської ради,

– участь в засіданнях міської ради (під час роботи комісій та на пленарних засіданнях) та виконавчого комітету,

– оцінювання проектів та рішень органів влади щодо фінансів та міських ресурсів на корумпогенність,

– вироблення експертних заключень та рекомендацій щодо усунення порушень,

– лобіювання усунення порушень, комунікація з представниками влади з метою зняття ними з розгляду проектів рішень, скасування рішень, які мають корупційну складову,

– просування рішень, які посилюють прозорість влади та її підконтрольність,

– надання правової оцінки діям органів влади у випадку відсутності реагування на порушення, звернення в правоохоронні органи, суди з метою усунення порушень чинного законодавства України, захист дій учасників моніторингового процесу,

– регулярне оприлюднення результатів моніторингу, співпраця із засобами масової інформації (газети, радіо, телебачення), Інтернет-сайтами, комунікація з громадськістю через соціальні мережі тощо,

– проведення навчальних тренінгів, семінарів з метою підвищення компетентності громадських активістів,

– поширення діяльності активістів на регіон (міста Борислав, Трускавець, населені пункти Дрогобицького району та сусідніх районів).

З коротким вітальним словом до учасників інавгураційного круглого столу звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма. 4 грудня міський голова Дрогобича погодив Положення про Моніторинговий комітет і підписав Протокол взаємодії Дрогобицької міської ради з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції.

«Ми довго і ретельно шукали такі проекти, які б показали, що може і має робити людина, щоб країна ставала іншою, щоб зміни були не формальними, а реальними», – зазначила у своєму виступі Оксана Дащаківська зі Львова, представниця Міжнародного фонду «Відродження», котрий ініціював та організував конкурс «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області». Пані Дащаківська зазначила, що один з чотирьох проектів, які виграли цей конкурс, реалізується в Дрогобичі.

Іншим проектом, підтриманим МФ «Відродження», є проект у лісовому господарстві. Його керівник Василь Майборода розповів про перепони, які постають перед громадськими активістами зі сторони тих, хто звик працювати в тіньовому секторі економіки. Доповнив колегу та розповів цікаві факти про зловживання в лісовому господарстві Василь Дмитришин, лісівник з багаторічним стажем роботи, громадський помічник дільничного інспектора: «Вітаю цей захід і створення Моніторингового комітету з раннього попередження корупції, і бажаю успіху в досягненні мети, – сказав громадський діяч Богдан Гринчишин, представник Руху «Чесно» в Дрогобичі: «Бо на словах всі ми проти корупції, але багато хто волів би боротися з корупцією глобальною, щоб тільки не чіпати корупцію у своєму населеному пункті чи у власному кабінеті».

Про те, як корупція на місцях впливає на життя пересічних громадян, розповіли керівник проекту Володимир Кондзьолка та голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції в Дрогобичі Богдан Юзефів. Для прикладу, корупційна схема освоєння бюджетних коштів, передбачених на реконструкцію вуличного освітлення, яка діяла в Дрогобичі не один рік, призвела до того, що якість освітлення міста в нічний час абсолютно не покращилася. А це в свою чергу впливає на зростання травматизму, на ріст кількості ДТП у вечірній та нічний час. Замість впровадження енергоефективних методів вуличного освітлення у Дрогобичі «сприяли» потрібним фірмам у справі виграшу тендерів (мова зокрема йде про фірму «Промінь Плюс»). Тож замість економії результатом є перевитрати енергії (у 2014 р. на вуличне освітлення в Дрогобичі використано на 0,5 мільйона кВт більше порівняно з попереднім періодом).

Як зазначили Володимир Кондзьолка та Богдан Юзефів, таким чином на вуличному освітленні Дрогобича було «відмито» мільйони гривень з місцевого бюджету. Сподіваємося, що належну оцінку цим наведеним фактам дадуть правоохоронні органи, зокрема і прокуратура міста Дрогобича. А щоб подібні факти не траплялися в майбутньому, і працюватиме Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції.

Голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції розкрив механізми зловживань при ремонті доріг, при оренді площ в комунальних підприємствах, закладах освіти та охорони здоров`я, про махінації з земельними ділянками, які виділяються під садівництво, а потім шляхом зміни цільового призначення там виростають житлові будинки чи комерційні об’єкти.

Участь в дискусії про шляхи подолання корупції взяли директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин та експерт Андрій Константинов. Також у заході взяли участь заступники міського голови Дрогобича Олег Дукас та Володимир Коцюба, секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ, депутати Львівської обласної та Дрогобицької міської рад, представники ГО «Дрогобицький Майдан», МГО «Український молодіжний прорив», ГО «Дрогобицька Громада», ГО «Правова автодопомога», ГО «Координаційна рада підприємців Дрогобича», ГО «Товариство «Юрій Дрогобич», представники Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського та Дрогобицького медичного училища, підприємці, представники засобів масової інформації.

Положення

про моніторинговий комітет з раннього попередження корупції

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: