Центр “Крук” допоможе Укрзалізниці підготувати ветеранів до охорони інфраструктури за допомогою дронів

Укрзалізниця створює підрозділ, який за допомогою дронів моніторитиме та охоронятиме залізничну інфраструктуру. У складі цього підрозділу працюватимуть ветерани-залізничники, які отримали поранення та повернулися з фронту.

Ця ініціатива допоможе забезпечити охорону залізничних обʼєктів, а також надати можливість ветеранам застосувати свій військовий досвід і навички в цивільній роботі. 

Навчання, зокрема, буде проводитися за допомогою онлайн-платформи для ветеранів, яку створює Центр підготовки операторів БПЛА “Крук” разом з Міжнародним фондом “Відродження”.

Інструктори Центру займатимуться перекваліфікацією ветеранів-залізничників. Вони навчатимуть працівників пілотуванню БПЛА типу Крило та мультироторного типу, а також вчитимуть інженерної підготовки, у тому числі складанню та обслуговуванню дронів.

Фото: Центр підготовки операторів БПЛА “Крук”

БПЛА будуть використовуватися для боротьби з розкраданням майна Укрзалізниці на станціях та перегонах, фіксування правопорушень, виявлення крадіжок пального з локомотивів, інспектування інфраструктури під час воєнного стану, а також для участі в розслідуванні транспортних пригод.

Першим кроком буде створення тестового підрозділу. На його основі планується створити мережу, яка допоможе забезпечити ефективність роботи залізниці в майбутньому.

Джерело: Укрзалізниця

***

Розробка цієї платформи здійснюється в рамках проєкту “Курс”, який ми підтримали, і який покликаний сприяти інтеграції ветеранів у цивільне життя, перенавчанні, здобутті нової спеціальності з врахування досвіду в Силах оборони. Свою платформу “Крук” розглядає як точку зустрічі ветерана і роботодавця.

Загалом, це буде онлайн-сервіс, що пропонує одночасно і навчання й перекваліфікацію, і пошук роботи для ветеранів, що пройдуть ці навчання.

Курс перекваліфікації для демобілізованих ветеранів зі спеціальністю “Оператор БПЛА”, в рамках якого навчатимуть працівників Укрзалізниці, стане першим, який зʼявиться на цій платформі. Пізніше додадуться також курси для інших спеціальностей.

Більше про те, як Міжнародний фонд “Відродження” допомагає ветеранам повернутись і адаптуватись до цивільного життя через працевлаштування читайте у матеріалі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: