Тендер на проведення соціологічного дослідження

МЕТА КОНКУРСУ:

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» спільно з Міністерством Юстиції України оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного опитування правових потреб населення.

Дата завершення конкурсу:

14.06.2017

Програма:

Права людини та правосуддя

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» спільно з Міністерством Юстиції України оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного опитування правових потреб населення.

Зміст та завдання дослідження

Основними завданнями опитування є:

– виявлення існуючих правових потреб населення та шляхів вирішення правових проблем з оцінкою їх поширеності;

–  оцінка поінформованості про існуючі правові способи вирішення проблем та надавачів юридичних послуг серед населення;

– виявлення  перешкод у вирішенні правових проблем для населення.

Опитування є пілотним: окрім виконання вищенаведених завдань, передбачається також апробація та вдосконалення опитувальника для подальшого використання його у повторних дослідженнях, в тому числі локальних чи спрямованих на окремі вразливі групи.

До участі в тендері запрошуються соціологічні, дослідницькі компанії/агенції України, які мають розгалужену й висококваліфіковану регіональну мережу інтерв‘юерів, можуть запропонувати й обґрунтувати методологію побудови вибірок і збору даних, згідно параметрів і вимог до дослідження, представлених нижче.

Вибірка

В рамках дослідження заплановано проведення опитування у 5 населених пунктах різного розміру, що представляють різні макрорегіони України. Виконавець може запропонувати населені пункти з обґрунтуванням свого вибору. Вибірка має бути репрезентативна для кожного населеного пункту. Обсяг вибірки має бути достатнім для порівняння населених пунктів між собою, але не менше 400 інтерв’ю. Перевага віддається випадковим методам відбору респондентів.

Цільовою групою є повнолітнє постійне населення 5 населених пунктів.

Метод збору даних

З огляду на обсяг та складність опитувальника, вимогою до дослідницької компанії є збір даних за допомогою планшетів чи інших мобільних пристроїв (CAPI). Пристрої, що використовуватимуться, мають фіксувати GPS-координати у точці проведення інтерв’ю.

Проект має передбачати інструктаж/тренінг інтерв‘юерів та координаторів регіональних польових груп.

Інструментарій та претест

Анкета буде надана виконавцю дослідження. Передбачається, що виконавець ознайомиться з інструментарієм та надасть відгук та/або пропозиції по вдосконаленню, які мають бути затверджені замовником.

Орієнтовний обсяг анкети – до 45 сторінок. Очікувана тривалість інтерв’ю залежатиме від наявності та кількості правових проблем, які мав респондент протягом останніх 3 років. Середня прогнозована тривалість – близько 25 хвилин. Допускається використання паперових карток чи інших візуальних матеріалів для респондента.

Перед опитуванням має бути проведений претест: по 20 інтерв’ю у кожному з відібраних для дослідження населених пунктів, усього 100 інтерв’ю за квотною вибіркою, що включатиме людей різного віку, статі, статусу зайнятості та рівня освіти. Претест має здійснюватись з використанням планшетів чи мобільних пристроїв. По закінченні претесту від виконавця очікується масив даних та звіт із зазначенням проблем, які виникали під час польових робіт, та пропонованих шляхів їх вирішення, а також середньої тривалості інтерв’ю. Після цього опитувальник має бути фіналізований виконавцем та затверджений замовником до початку польового етапу дослідження.

Строки виконання

Оптимальний термін виконання всіх робіт по дослідженню не має перевищувати 3 місяці, очікуваний результат – наприкінці серпня. Орієнтовний початок робіт – червень 2017 року.

Контроль даних

Контроль даних має включати не менше 10% особистих відвідувань респондентів представниками незалежної мережі контролерів польового етапу. Додаткові методи контролю вітаються.

Очікувані результати

 1. Звіт за результатами претесту.
 2. Масиви даних за результатами претесту та основного опитування у форматі файлу SPSS та Excel. Масиви мають включати GPS-координати точок проведення інтерв’ю.
 3. Таблиці одномірних розподілів по всіх запитаннях, а також розподілів за населеним пунктом, статево-віковими групами, статусом зайнятості, рівнем освіти, матеріальним становищем домогосподарства у форматі Excel.
 4. Технічний звіт до 10 сторінок, що включатиме також результати контролю.
 5. Аналітичний звіт до 50 сторінок у форматі Word українською мовою.
 6. Презентація основних результатів до 30 слайдів у форматі Power Point українською мовою.

Вимоги до тендерної пропозиції

Тендерна пропозиція має містити наступну інформацію:

 1. Опис досвіду компанії у проведенні досліджень на теми, дотичні до даного опитування, та досліджень з використанням планшетів / мобільних пристроїв (за наявності).
 2. Опис дизайну та реалізації вибірки;
 3. Опис підходів до проведення внутрішнього контролю якості польового етапу і контролю якості масиву даних, підходи до зважування масиву даних.
 4. Терміни виконання основних етапів дослідження та передачі результатів.
 5. Кошторис із деталізацією вартості кожного етапу робіт та графіком платежів.
 6. Перелік та резюме ключових виконавців дослідження.

Вимоги до проведення дослідження можуть бути незначно змінені після обрання дослідницької компанії в результаті тендеру у разі надходження методичних та змістовних зауважень та порад.

Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 14 червня 2017 року до 18.00.

Результати розгляду тендерних пропозицій стануть відомі 19 червня 2017 року.

Повний пакет документів необхідно надіслати електронною поштою на адресу halchenko@irf.kiev.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: