Тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного дослідження

МЕТА КОНКУРСУ:

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного дослідження (збору даних) в рамках оцінки ефективності ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».

Дата завершення конкурсу:

15.12.2014

Програма:

Права людини та правосуддя

Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» оголошує тендер на проведення польового етапу кількісного репрезентативного соціологічного дослідження (збору даних) в рамках оцінки ефективності ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення».

Посилення правових можливостей бідних верств населення – ініціатива, яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» у співпраці з Правовою Ініціативою Відкритого Суспільства (Будапешт) з 2009 року. Метою ініціативи є покращення доступу до первинної правової допомоги вразливих верств населення і жителів територіально віддалених громад. Завданням проекту є створення й інституційне закріплення Центрів правової інформації та консультацій в територіальних громадах України, які надають первинну правову допомогу вразливим верствам населення. Більше про діяльність ініціативи, підходи до реалізації тощо можна дізнатися  на сайті www.legalspace.org

З метою перевірки якості й динаміки успішності реалізації проектів Програмна ініціатива «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» ініціює проведення дослідження. До участі в тендері запрошуються соціологічні, дослідницькі компанії/агенції України, які мають розгалужену й висококваліфіковану регіональну мережу інтерв‘юерів, можуть запропонувати й обґрунтувати методологію побудови вибірок і збору даних, згідно параметрів і вимог до дослідження, представлених нижче.

В межах дослідження заплановано проведення опитування у Волинській і Херсонській областях в населених пунктах, де працюють проекти Центрів правової інформації та консультацій і в населених пунктах (intervention sites), де не діють проекти (control sites). До вибірки увійдуть від 4-х до 8-ми населених пунктів на область. Мінімальний обсяг вибірки на 1 область становитиме 1200 респондентів.

Методологія проведення оцінки ефективності проектів передбачає, що опитування буде проводитися у Волинській області у місті Ковель і с. Ратне (пункти, де працюють проекти) і, відповідно, у відібраних 2-х населених пунктах, схожих з попередніми за соціально-демографічними характеристиками (точки контролю). У Херсонській області опитування буде проводитися у місті Скадовськ і с. Стара Збур‘ївка і Старозбур‘ївський район (до 3-х сіл) і, відповідно, у відібраних 2-х населених пунктах, схожих з попередніми за соціально-демографічними характеристиками (контрольні точки). Компанія може запропонувати і обгрунтувати вибір метод збору даних, який оптимально вирішує дослідницьке завдання (за винятком самозаповнення респондентами).

Загалом, в кожній області буде реалізовано по 3 вибірки: для опитування в населених пунктах, де діють проекти і в точках контролю має бути побудовано 2  багатоступеневі випадкові вибірки однакового розміру; 3-тя вибірка буде створена на основі існуючого списку користувачів послуг, які проживають в населених пунктах, де діють Центри (intervention sites) – респонденти будуть відбиратися з числа тих, хто звертався до Центрів правової інформації та консультацій.

Обсяг опитувальників – 10-12 сторінок (до 100 ознак).

Тендерні пропозиції, подані від компаній, мають включати такі компоненти:

1) опис досвіду компанії в проектах з моніторингу та оцінки (за наявності)

2) опис дизайну вибірки, реалізації вибірки, підходи до підвищення рівня досяжності (response rate) респондентів;

3) опис підходів до проведення внутрішнього контролю якості польового етапу і контролю якості масиву даних, підходи до зважування масиву даних

4) кошторис проекту

Проект передбачає  претест опитувальників (опитувальник надається Замовником) і передачу результатів пілотажу замовнику до початку польового етапу. Від дослідницької агенції очікується збереження польових документів і опитувальників не менше 6 місяців, та передача за запитом всієї або частини польової документації замовнику.

Контроль даних буде здійснюватися окремою дослідницькою компанією, обраною замовником. Проект має передбачати інструктаж/тренінг інтерв‘юерів та координаторів регіональних польових груп.

Вимоги до проведення дослідження можуть бути незначно змінені після обрання дослідницької компанії в результаті тендеру у разі надходження методичних та змістовних зауважень та порад від міжнародних консультантів Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Термін реалізації – 2-га половина січня: 11-го січня претест, 25-го січня початок польового етапу; 15 лютого завершення польового етапу, 5 днів на контроль даних і масиву. 1 березня передача масиву замовнику у форматі файлу SPSS і таблиць одновимірних розподілів.

Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 15 грудня 2014 року (понеділок) до 17.00.

Результати розгляду тендерних пропозицій стануть відомі 17-го грудня 2014 року

Контакти: Прохання надсилати пропозиції електронною поштою на адресу halchenko@irf.ua, вказуючи у темі листа: «Пропозиція на тендер МФВ від 9 грудня 2014 року». Консультації надаються лише електронною поштою: у разі виникнення запитань, будь ласка, звертайтесь за електронною адресою zhmurko@irf.ua, зазначаючи у темі листа: «Запитання щодо тендеру МФВ від 9-гогрудня 2014 року».

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: