11 організацій Донбасу отримали малі гранти для розв’язання проблем довкілля у регіоні

Ще на початку 2021 року представники громадських організацій та активісти, що опікуються екологічними проблемами Донецької та Луганської областей, зібрались разом, щоб обговорити роль інститутів громадянського суспільства у розв’язання питань довкілля Донбасу. Ця зустріч відбулась завдяки Ініціативі з розвитку екологічної політики та адвокації в Україні (EPAIU), яку проводить фонд “Відродження” за фінансового сприяння Швеції. Учасники сформували 6 фокус груп, в яких обговорювали нагальні питання щодо стану довкілля їхнього регіону. Детальніше про цю зустріч можна прочитати у іншому матеріалі на сайті.

Відштовхуючись від результатів обговорення у фокус групах, було проведене дослідження, яке ми презентували у червні. Його головним завдання було проаналізувати інтереси й залученість громадських організацій до вирішення проблем довкілля Донецької і Луганської областей. Таким чином, дослідження “Вартові довкілля Донбасу” стало відправною точкою у формуванні мети та завдань конкурсу малих грантів “Практичні рішення для довкілля в Донецькій і Луганській областях”.

“Ще під час першого туру конкурсу на отримання інституційних грантів в межах EPAIU ми хотіли звернути особливу увагу на цей регіон. Втім, серед заявок було лише дві від організацій з Донеччини та Луганщини, які, на жаль, не увійшли до когорти переможців. Саме тому ми вирішили провести дослідження для заглиблення у контекст Донбасу, і все ж спробувати “достукатися” до громадських організацій цих двох областей, які цікавляться довкіллєвою проблематикою. Тоді ж і виникла ідея оголосити окремий конкурс малих грантів, аби виявити, з чим, з якими задачами готові працювати місцеві організації, та що вони ставлять для себе як пріоритет у сфері захисту довкілля.” – розповідає Тетяна Кухаренко, керівниця Ініціативи EPAIU та менеджерка програми фонду “Демократична практика”.

І вже зараз ми раді оголосити переможців цього конкурсу, які протягом наступних 6 місяців реалізовуватимуть свої проєкти, підсилюватимуть інституційну спроможність організацій та будуватимуть зв’язки з іншими “вартовими довкілля” у своєму регіоні.

Під час візиту команди EPAIU та відділу комунікацій Фонду у Краматорськ, ми провели координаційну зустріч та навчання з фінансового менеджменту і комунікацій для організацій-переможців. Зустріч відбулась наживо, завдяки чому команди організацій змогли познайомитись між собою, і навіть обговорити потенційну співпрацю. У рамках цього візиту ми також відвідали організації, які розташовуються у Донецькій області, на підконтрольній Україні території – у Дружківці, Добропіллі та Покровську. Частина цих організацій не декларують розв’язання проблем довкілля як основне завдання, але в межах підтримки EPAIU інтегруватимуть еко-компонент у свою діяльність.

“Більшість організацій у своїх статутах декларують діяльність, пов’язану із розвитком місцевих громад, в тому числі та в екологічному напрямі. Але із самого початку Ініціатива EPAIU наголошувала на тому, що ми готові працювати й з тими інститутами громадянського суспільства, що не є “суто екологічними”, але намагаються інтегрувати еко-компонент у свої основні пріоритети.”, – зауважила Тетяна Кухаренко

Детальніше про кожну з організацій ми розкажемо трохи згодом, а поки – знайомтесь із переможцями конкурсу.

1. Громадська організація “Добропільський центр молоді “Добро”, Проєкт “Дослідження екології Добропільської громади” (м. Добропілля Донецької обл.)

2. Громадська організація “Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу”, Проєкт “Створення соціальної апсайклінгової майстерні, як один з шляхів збереження довкілля” (м. Краматорськ Донецької обл.)

3. Туристичний інформаційний центр “Сєвєродонецьк”, Проєкт “За чистоту! Адвокаційна компанія з благоустрою сміттєвих контейнерних майданчиків Сєвєродонецької громади” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

4. Громадська організація “Нова Дружківка”, Проєкт “Компост – друге життя опалого листя” (м. Дружківка Донецької обл.)

5. Громадська організація “Покровська правозахисна організація “Щит”, Проєкт “Моніторинг практик поводження з твердими побутовими відходами у м. Покровськ” (м. Покровськ Донецької обл.)

6. Громадська організація “Мануфактура ГаражКрафт”, Проєкт “Знов по колу: пластичні рішення пластикових проблем” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

7. Громадська організація “Імпакт центр СХІД.ЮА”, Проєкт “Створення екологічного профілю територіальної громади Луганської області” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

8. Громадська організація “Для людей”, Проєкт “Сприяння збереженню місцевих заказників (ПЗФ) Сіверської громади при нових умовах ринку землі” (м. Сіверськ, Донецької обл.)

9. Громадська організація “Фундація “Простір”, Проєкт “Популяризація екологічних ідей в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля” (м. Сєвєродонецьк Луганської обл.)

10. Громадська організація “Освітня лабораторія сприяння протидії біозагрозам”, Проєкт “Екологічний контроль громади” (м. Кремінна Луганської обл.)

11. Громадська організація “Бахмат”, Проєкт “АНТИПАЛ-2022″, система збору та реагування на сигнали про порушення пов’язані з палінням стерні, очерету, листя”. (м. Бахмут Донецької обл.)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: