У містах Донбасу пройшли фокус-групи для дослідження потреб екологічних організацій та активістів

Які екологічні проблеми Донбасу громадськість вважає найактуальнішими? Чи займаються цими проблемами інститути громадянського суспільства? Що потрібно організаціям для підсилення свого потенціалу з метою реалізації проєктів екологічного спрямування? Ці та інші питання були обговорені на 6 фокус-групах, проведених у містах Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ і Сєвєродонецьк. Представники громадських організацій та активісти, що опікуються екологічними проблемами Донецької і Луганської областей, зібрались разом, щоб обговорити роль інститутів громадянського суспільства у вирішенні питань довкілля Донбасу.

Було багато дискусій, чи є проблеми довкілля Донбасу особливими, яку підтримку потребують екологічні активісти, якими проблемами має займатися громадськість, і чи таким чином вона не підміняє собою державу. Хтось вважає, що певна проблематика є хайповою, і коли “мода” пройде, то і активності закінчаться. Для когось важлива внутрішня мотивація і позитивні емоції під час реалізації проєкту, а “сама тема екології не є позитивною”. А, на думку інших, “активісти з’являються там де влада не діє”, і їхнє партнерство і комфортна співпраця у напрямі захисту довкілля можливі, але за умови чіткого визначення обов’язків сторін та принципів взаємодії.

Воєнні дії та значне внутрішнє переміщення людей майже 7 років тому призвели до акцентування уваги громадськості на соціальних та економічних проблемах. Але багато хто із учасників зазначив, що власне фокус-групи, і опитування, яке передувало проведенню фокус-груп, винесли знову проблеми екологічного характеру на поверхню, заставили задуматися, в якому довкіллі ми живемо.

Проведені фокус-групи є складовою дослідження “Роль громадських організацій у вирішенні питань довкілля Донбасу” в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Дослідження виконує група фахівців із Луганщини і Донеччини, обрана за тендером.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: