Звіт про роботу програми “Гуманітарна солідарність”

Станом на 30 квітня до програми “Гуманітарна солідарність” надійшло 234 звернення від постраждалих

Станом на 30 квітня до програми “Гуманітарна солідарність” надійшло 234 звернення від постраждалих із різних областей України. 114 із них задоволено повністю, решта в роботі.

Наймолодшому потерпілому – 15 років, найстаршому – понад 70. Один із постраждалих від отриманих поранень помер.

На початку роботи до програми найчастіше зверталися люди з закритими черепно-мозковими травмами, вогнепальними пораненнями, забоєм м’яких тканин і наслідками переохолодження. Сьогодні дедалі частіше звертаються постраждалі з ураженням дихальних шляхів унаслідок розпилювання газів і вибухів гранат. Понад 50 звернень стосуються протезування зубів, 34 людини потребують допомоги офтальмологів. Проведено численні операції тимпанопластики.

Ще на початку роботи програми “Гуманітарна солідарність” було задекларовано підтримку всіх без винятку постраждалих під час протестів. З огляду на це було розглянуто й підтримано звернення бійця внутрішніх військ, який зазнав вогнепальних поранень, про допомогу в реабілітації.

Було попереджено спроби шахрайства. Низку заявок було відхилено. Зокрема, при перевірці звернень лікарі засвідчили застарілий характер травм, а отже, їх несумісність із наслідками протестних дій.

Нагадаємо, програму “Гуманітарна солідарність” було розпочато 5 лютого 2014 р. Її ініціювали Оксана Забужко, Андрій Курков, Сергій Жадан, Василь Князевич, які увійшли до складу Наглядової ради. До складу Експертної ради програми, яка приймає рішення про надання допомоги, входять медичні спеціалісти різного профілю.

Робота програми стала можливою завдяки пожертвам громадян України, а також посольств Естонії, Канади, Великої Британії, коштам, наданим фундацією “Ukraine Charity” (Велика Британія) та ВГО “Нова українська хвиля” (м. Балтимор, США).

Контакти:
“Гуманітарна солідарність”
(044) 484 04 87
050 383 0 555
human_solidarity@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: