Звіт Human Rights Watch щодо доступу до знеболюючих засобів як права людини

Морфін – дешевий, безпечний та ефективний препарат, який є основним засобом зняття сильної болі, але в багатьох країнах доступ до нього обмежений, в тому числі і в Україні.

Human Rights Watch – одна з провідних правозахисних організацій, яка останні 30 років займається висвітленням найбільш гострих проблем у сфері прав людини, у березні 2009 року випустила звіт щодо доступу до знеболюючих засобів як права людини. Звіт отримав назву “Please, do not make us suffer any more…” (“Будь ласка, не змушуйте нас більше страждати..”).

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 80% населення планети або не має зовсім або ж має обмежений доступ до ефективного знеболення. В результаті кожного року десятки мільйонів людей страждають без необхідного знеболення та від гострої болі.

Міжнародне право зобов’язує держави забезпечити пацієнтам, які страждають від помірної та сильної болі, доступ до належного лікування. Водночас багато урядів в різних країнах світу не роблять необхідних кроків для виконання цих зобов’язань. Багато країн не мають стратегії лікування у сфері болю, не забезпечують відповідну підготовку медичних працівників та достатню кількість знеболюючих препаратів, таких як морфін.

Держави повинні вжити заходи щодо подолання перешкод, які обмежують доступність та наявність знеболюючих засобів.

Повний текст доповіді російською та англійською можна знайти на: http:// www.hrw.org/en/reports/2009/03/03-0

Юлія Гордонна, асистент програми “Громадське здоров’я”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: gordonna@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема 44, оф. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: