Зустріч партнерів з розвитку паліативної допомоги дітям

28 травня на базі Обласного дитячого будинку № 1 (м.Харків) пройшла зустріч партнерів з розвитку паліативної допомоги дітям.

28 травня на базі Обласного дитячого будинку № 1 (м.Харків) пройшла зустріч партнерів з розвитку паліативної допомоги дітям.

Захід розпочався з огляду Дитячого будинку. Головний лікар Роман Марабян охарактеризував учасникам специфіку своєї роботи, познайомив з тими дітьми та родинами, які зараз проходять лікування, розповів про унікальні методики, які використовуються при роботі, про важливість роботи не з дитиною окремо, а з усією родиною. Гості мали змогу побачити на власні очі, з якою дбайливістю, любов’ю та ніжністю персонал дитячого будинку ставиться до дітей.
Подібні заклади перебувають у досить скрутному становищі через відсутність необхідного фінансування: приблизно 80% бюджету йде на заробітну платню та комунальні послуги. Тому дуже важливу роль відіграє фінансування від фондів та благодійників, за рахунок якого заклад оснащується обладнанням та усім необхідним для ефективної допомоги дітям та їх родинам.

Однією з переваг зустрічі, у якій взяли участь представники 5 областей країни, є можливість обміну досвідом між спеціалістами, оскільки питання відсутності в Україні необхідної кількості кваліфікованих кадрів є ще однією гострою проблемою. Тому новина про отримання дозволу на переклад та використання в роботі методичних та навчальних матеріалів британського дитячого хоспісу «Rainbous» була сприйнята з радістю.

Учасники заходу прослухали доповіді на теми:

–          Надання паліативної допомоги дітям: світовий досвід;

–          Створення надання паліативної допомоги дітям у Харківській області;

–          Дитяча паліативна допомога: досвід Івано-Франківської області;

–          Паліативна допомога дітям з онкологічними захворюваннями: проблеми та перспективи.

Окрему увагу було звернено на доповідь Ксенії Шаповал – менеджеру компоненту «Паліативна допомога» Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», яка стосувалась ролі неурядових організацій у створенні системи паліативної допомоги дітям. Багато уваги було приділено ситуації з паліативом в нашій країні, порівняно зі світовою практикою. Також було сказано про вже проведену роботу МФ «Відродження»: внесення змін в законодавство, введення таблетованої форми морфінів, створення центрів для освіти спеціалістів по паліативній медицині. Але незважаючи на проведену роботу, лишилось досить багато проблем, які ще необхідно вирішити. Це й подальше удосконалення законодавства, від якого страждають медичний персонал та пацієнти, й проведення інформаційної компанії щодо популяризації проблеми серед населення, й полегшення доступу до знеболюючого та багато іншого.

Основною подією заходу була презентація підтриманих проектів зі створення виїзних служб паліативної допомоги дітям, відповідно до результатів конкурсу: «Підтримка служб паліативної допомоги вдома для дітей «Хоспіс вдома» МФ «Відродження».

Переможцями конкурсу стали:

–          БО «Наше Майбутнє» Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.;

–          БФ «Стоп Рак», Луцьк;

–          Центр «Злагода», Вінниця;

–          ГО «Джерело», м. Рубіжне, Луганська обл.;

–          Українсько-німецька медична асоціація, Харків

Кожна з організацій виступила з презентацією свого проекту та результатів своєї діяльності. На реалізацію проектів покладено великі надії. В свою чергу, МФ «Відродження» бере на себе технічні, юридичні, фінансові та інші питання, пов’язані з супроводом проектів.

Контакти: Олена Розсказова, Керівник Східноукраїнського представництва МФ«Відродження», rozskazova@irf.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: