Зірки допомагають онкохворим дітям

Сьогодні в Харкові проходить благодійна акція «Подаруй дитині казку», присвячена Всесвітньому Дню паліативної та хоспісної допомоги. В рамках акції в дитячому книжковому магазині «Чітаріум» презентують збірку «Зоряні казки».

Зазвичай здається, що паліативні хворі, особливо діти, в Україні нікому не потрібні. Довести, що це не так, взялися волонтери та відомі харків’яни. Сергій Жадан, «ТНМК», Євген Комаровський, Марічка Бурмака, Леся Ганжа та багато інших написали по одній добрій казці про надію і світло – для дітей, які борються з раком. Ще дві казки придумали дві 12-річні дівчинки, які й самі намагаються перемогти страшну хворобу. Всі малюнки в книзі теж виконані дітьми.

Те, що вийшло, зібрали до збірки – «Зіркові казки. Історії, які допомагають вірити та жити». Презентували її 14 жовтня о 17:00 в дитячому книжковому магазині «Чітаріум» (Харків, пр. Правди, 7).

Всі кошти, виручені від продажу книг, будуть передані онкологічному відділенню Харківської обласної дитячої лікарні – на придбання необхідних ліків. Тираж, який залишиться передадуть для маленьких пацієнтів лікарні.

Багато авторів самі прочитають свої казки на презентації. А маленьких гостей чекає казковий майстер-клас з орігамі.

Хоча книга присвячена дітям, які борються – часто безуспішно – з тяжкою хворобою, вона вийшла зовсім не сумна. «Ми попросили відомих харків’ян написати по одній казці чи історії, спеціально для цього проекту, – розповідає Ольга Луб’яна, одна з авторів проекту. – Дуже важливо, щоб дітям, які не знають, є у них щось ще попереду чи ні, хтось розповідав казки. Добрі, чарівні, світлі. Про те, як перемогти свого дракона і не розтратити надію. Ми не можемо додати днів до їхнього життя, але можемо додати життя їхнім дням». Крім вже названих авторів, казками «скинулись» Андрій Цаплієнко, Ольга Котлицька, Тетяна Денежкіна, Вячеслав Гиндин, Анна Геращенко, Андрій Пеньков, Ірина Броннікова, і Альона Єрьоміна.

«Я запропонувала укладачам на вибір кілька своїх казок і віршів, а вони, самі того не знаючи, вибрали саме те – вірш, який я написала, коли моя двотижнева донька боролася за своє життя в реанімації, із запаленням легенів, – розповідає Анна Геращенко, волонтер громадської організації «Територія миру». – Я знаю, як це страшно: боятися, що у твоєї дитини не буде завтра, і як це круто – коли все закінчується добре. Далеко не у всіх дітей, яким намагаються допомогти Оля та її друзі-волонтери, все закінчиться добре, але головне – щоб їх не залишали наодинці з їхньою боротьбою».

Акція «Подаруй дитині казку» приурочена до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги. Ініціатори акції – волонтерська група Тетяни Косопаловой, яка працює в дитячій онкології, а також ГО «Інститут правових досліджень та стратегій» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Більш детальну інформацію ви можете отримати у авторів проекту:

Ольга Луб’яна, + 380 50 325 01 55

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: