“Зіркові казки”: благодійний проект з дитячої паліативної допомоги

Всі кошти, вилучені від продажу збірки «Зіркові казки», буде направлено на лікування дітей, які потребують паліативної допомоги.

12 травня, під час дитячого форуму у Львові, відбулася презентація та читання книжки «Зіркові казки: історії, що допомагають вірити і жити» видавництва ACСА (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів). «Зіркові казки» – це проект громадської організації «Інститут правових досліджень і стратегій», яка багато років займається проблемами паліативних пацієнтів, зокрема дітей. Всі кошти, вилучені від продажу збірки «Зіркові казки», буде направлено на лікування дітей, які потребують паліативної допомоги.

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися із важкою хворобою. Проект реалізовується за підтримки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародний фонд «Відродження», що спрямовує зусилля на побудову в Україні якісної й ефективної системи паліативної допомоги.

«Пошук можливостей обговорення складних тем для дорослих та дітей – це основна мета підтримки культурних проектів у сфері паліативної допомоги. Про важку хворобу та необхідну допомогу пацієнтам, які з нею зіштовхнулися можна говорити не лише мовою страшної статистики», – пояснє Ксенія Шаповал, менеджерка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Маріанна Кіяновська українська письменниця, перекладачка, літературознавця, пояснює: «Для мене дуже важливий досвід – участь у цьому та подібних проектах. Можливо, тому, що колись мені написався вірш про “всевідання всевіддавання”, і я вже багато років осмислюю цю формулу, і один з висновків – всевіддавати можна лише тоді, коли ти відчуваєш метафізику того що “Господь зламаносердим близький”, як сказано в одному з псалмів. Чому казки – бо наше життя є не тільки диханням, любов’ю, працею, вибудовуванням майбутнього, це ще й розповідання історій. Проект, адресований паліативним пацієнтам, це акт дарування людям, які вже не можуть працювати, а скоро, можливо, перестануть і дихати, – просто любові й деякої кількості історій, тому любов, звернена до них, та історії, які для них розказані, мають якийсь особливий вимір»

В межах проекту вже підготовано три збірки казок, авторами цієї книги стали відомі мисці й громадські діячі: Сергій Жадан, Анжеліка Рудницька, Леся Ганжа, Римма Зюбіна, Олеся Жураковська, Марія та Віктор Бурмака, Костянтин Грубич, Лариса Ніцой, Наталя Васько, а також гурт «Танок на Майдані Конго».

Сергій Жадан, один із авторів «Зіркових казок» каже: “Дуже важливо, що є такі проекти, які об’єднують людей навколо проблемних і важливих тем. Такі проекти роблять кожного з нас трохи добрішими, а світ навколо нас – трохи кращим”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: