«Жили-були, живуть і будуть»: військовослужбовці створили проєкт з відродження українських казок

Мета заходу відродити українські казки та зібрати гроші на зимові потреби армії

8 листопада у столичному ресторані BARVY (вул. Мечникова, 3) відбудеться презентація проєкту «Жили-були, живуть і будуть» артдуету «Vony Razom» — військовослужбовців, митців Ірини iSky та Павла Зайченка. 

Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.

Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемогиПІДТРИМАТИ WOMO.UA

Автори проєкту «Жили-були, живуть і будуть» — творча родина Павло та Ірина створили 10 жіночих та чоловічих образів з українських казок. Їм вдалося поєднати автентичний і сучасний український одяг та військову атрибутику, що нагадує — війна з росією триває. Проєкт не лише наголошує на збереженні української народної спадщини, а й протистоїть наративу російської пропаганди щодо «відсутності народної творчості» загалом.

«Казки — це сокровенні моменти батьків і дітей. Це моменти, які врізаються в памʼять та викликають лише теплі спогади. Читаючи казки, батьки закладають найважливіші життєві цінності. Цим проєктом ми хочемо показати, що українські казки є фундаментом для майбутніх свідомих українців, які знатимуть цінність свою, свого народу та матимуть гарний естетичний смак, без шароварщини», —  каже Ірина iSky.

Втілили образи персонажів відомі українці, військові медики та волонтери, серед яких співзасновниці руху Veteranka Катерина Приймак та Юлія Кіріллова, актор та волонтер Олексій Суровцев, телеведучий Анатолій Бондаренко та інші. 

«Нам важливо було підтримати ініціативу нашої посестри, авторки проєкту Ірини. Ми хочемо, щоб дівчата займалися мистецтвом, ми хочемо мати ресурс на підтримку цього. Крім збереження українських традицій, проєкт також є одним із видів реабілітації під час та після війни. Загалом мистецтво — це ще один спосіб протистояти війні», — коментує Катерина Приймак, співзасновниця руху VETERANKA.

Доповненням до фотографій стала книга, яка розкриває героїв казок. Книжки можна буде купити в усіх великих містах України, зібрані кошти підуть до благодійного фонду руху Veteranka на забезпечення зимових потреб 200 захисників і захисниць (генератори, буржуйки, екофло, зимова форма, берці, набори медикаментів тощо).

Подія підготовлена за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у межах спільної ініціативи «Європейське відродження України». 

Додаткова інформація:

Ірина iSky та Павло Зайченко створили артдует «Vony Razom» у 2020 році. Від початку повномасштабного вторгнення волонтерили, вступили до лав ЗСУ. Вони привертають увагу всього світу до війни в Україні. Їхній проєкт «333», де представлені 33 світлини українців в образах ляльок-мотанок, побачили у Швейцарії, Польщі, Португалії, Японії, Нідерландах.

Герої проєкту «Жили-були, живуть і будуть»: Катерина Приймак (парамедикиня, ветеранка, співзасновниця руху Veteranka), Юлія Кіріллова (гранатометниця, ветеранка, співзасновниця руху Veteranka), Вікторія Пешоян (підприємиця, волонтерка руху Veteranka), Аляска (військовослужбовиця ЗСУ, парамедикиня медслужби Veteranka), Тата Остробуд (доброволиця, ветеранка, учасниця руху Veteranka), Тетяна Ніколенко (волонтерка, блогерка), Анатолій Бондаренко (телеведучий каналу «Інтер»), Олексій Суровцев (актор, волонтер), Павло Зайченко (військовослужбовець ЗСУ), Кирило Мірошніков (волонтер). 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: