Журналісти зі Східної Азії ознайомились з досвідом України у протидії пропаганді РФ

24 лютого у рамках проєкту «Unfold Ukraine to Global South», який Український кризовий медіа-центр реалізовує у співпраці та координації з Open Society Foundation за фінансування Міжнародного фонду «Відродження», відбулась пресподія «Наративи російської пропаганди в інформаційному просторі Індії та країн АСЕАН». Учасники прес-туру, журналісти з Індії, Малайзії, Індонезії і Філіппін змогли більше дізнатись про те, як побудована російська пропаганда та які наративи вона використовує по всьому світу, намагаючись виправдати війну проти України. Керівниця пресцентру УКМЦ Тетяна Колосова відзначила, що російська держава витрачає великі гроші для здійснення інформаційного впливу у різних країнах. Українці теж проживали під цим тиском протягом десятиліть і тепер знають, як з цим боротись. Фактчекерка, медіа-експертка проекту StopFake.org Олена Чуранова ознайомила гостей з цією українською ініціативою і розповіла про результати її багатолітньої роботи. Вона розказала, хто просуває російські фейки серед іноземної аудиторії, які комунікаційні канали для цього використовуються і як виглядають ключові наративи відносно війни в Україні.

При цьому російська пропаганда не надто креативна у проведенні дезінформаційних кампаній за кордоном. Таку думку висловила аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ірина Субота. Проблеми висвітлення російсько-української війни в індійських медіа торкнулась у своєму виступі заступниця головного редактора “Українського тижня”, афілійована експертка аналітичного центру “Українська призма” Ольга Ворожбит. Вона зазначила, що одним з провідників російських наративів в цій країні вимушено стали тисячі студентів, які до війни навчалися в Україні. Аналітик БО Міжнародний благодійний фонд Громадської дипломатії Олексій Фещенко виклав свій погляд на те, як Україні посилити інформаційну присутність в країнах Східної Азії, і це не тільки дипломатичні зусилля, а і активізація медійної складової та розвиток зв’язки між представниками громадянського суспільства.

Учасників прес-туру цікавила точка зору українських експертів на питання зростання китайського інформаційного впливу в регіоні. Було зазначено, що він має багато спільного з російською моделлю. Експерт з Азійсько-Тихоокеанського регіону Наталія Бутирська в цьому контексті відмітила, що у разі успіху РФ в Україні Китай може використати його у власних цілях. На завершення керівник групи аналізу гібридних загроз УКМЦ Владимир Солов’ ян наголосив, що ситуація стосовно інформаційного впливу Росії та Китаю виводить до розуміння, наскільки важливо встановлювати співпрацю між громадянським суспільством країн Східної Азії та неурядовими організаціями і ЗМІ України задля обміну досвідом.

Джерело: Український кризовий медіа-центр 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: