Журналістське розслідування «Аптеки «під сонцем»

16 березня кореспонденти Центру журналістських розслідувань Олена Нефедова та Тетяна Філіппова презентували розслідування «Аптеки «під сонцем».

16 березня кореспонденти Центру журналістських розслідувань Олена Нефедова та Тетяна Філіппова презентували розслідування «Аптеки «під сонцем».

Журналісти зробили запити майже в 40 лікувальних установ міста і області, з яких з’ясували, хто орендує приміщення в лікарнях під аптечні пункти. Разом з тим ознайомили учасників прес-конференції з результатами моніторингу цін на лікарські засоби в аптечних пунктах та в аптеках, віддалених від лікарень.

З’ясувалося, що рівень цін на ліки при лікарнях на порядок вище, ніж в інших. Це має своє пояснення: відвідуваність аптек при лікарнях набагато вище, та й пацієнти стаціонарів, як правило, йдуть, перш за все, в найближчий аптечний пункт, що успішно використовують власники аптек.

Серед власників аптек при лікарнях виявилося чимало сімейних підприємств. У цьому числі є і ті, хто наближений до високопоставлених чиновників, які сприяють їхньому прибутковому бізнесу.

Наприклад, чотири аптечні пункти в найбільш відвідуваних лікарнях Миколаєва вдалося відкрити підприємниці Олені Глінці – доньці начальника Миколаївського міського відділу охорони здоров’я Лариси Дергунової.

Зокрема, приміщення під аптечний пункт в міському пологовому будинку Альона Глінка отримала в оренду без конкурсу.

«Конкурс щодо надання в оренду приміщення в пологовому будинку №2 під аптечний пункт не проводився. Крім того, ми знайшли документ, який подається на узгодження начальнику управління охорони здоров’я Ларисі Дергунової», – зазначила Олена Нефедова.

«Оскільки з Ларисою Дергуновою узгоджуються подібні речі, виходить, що мама погоджує розміщення аптек дочки», – додала Тетяна Філіппова.

 Крім того, журналісти зазначили, що дві аптеки має Оксана Горст – дочка начмеда Миколаївського обласного онкологічного диспансеру Валентини Горст,  чоловік завідуючої інфекційним боксовим відділенням міської дитячої лікарні №2 Олени Сатанівської – Вадим Миколайович володіє аптечним пунктом у жіночій консультації міського пологового будинку № 1 по вул. М. Морской, 7, приміщення для фото- та відеозйомки в пологовому будинку № 2 знімає Євген Євгенович Волохов, син головного лікаря цього ж пологового будинку Євгена Павловича Волохова.

Виходом із ситуації, що склалася в Миколаєві, розслідувачі бачать в проведенні конкурсу під наглядом громадськості, а також свідомості пацієнтів, котрі мають вимагати від лікаря рецепт з зазначенням не назви ліків, а діючої речовини. Саме активна позиція громадян та відкритість може попередити так звану «монополію в законі» та зекономити кошти відвідувачів аптек.

Метою проекту «Підвищення рівня викриття корупції в південному регіоні України», що здійснюється  Миколаївською обласною правозахисною громадською організацією «Центр журналістських розслідувань» за підтримки Програної ініціативи «Демократичні практики» Міжнародного фонду “Відродження”  є продовження втілення успішної практики журналістських розслідувань фактів корупції на регіональному рівні, а також сприяння поширенню незаангажованої, якісної інформації серед  громадян.

Контакти: Нефедова Альона, alenanef@gmail.com, 0986168185

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: