Жодне місто Луганщини не надало громадськості містобудівної документації

Серед більш ніж 30 міст Луганщини жодне не надало для ознайомлення громадськості містобудівної документації – передусім генпланів міст і супровідних документів

Серед більш ніж 30 міст Луганщини жодне не надало для ознайомлення громадськості містобудівної документації – передусім генпланів міст і супровідних документів. Про це свідчать результати дослідження, яке провів Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) у межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Ситуація з доступом громадськості до генпланів міст Луганщини є типовою для України. Міські громади позбавлено права контролювати те, як органи місцевого самоврядування від їхнього імені розпоряджаються земельними ресурсами. Наше обговорення засвідчило, що лише активна позиція громадськості здатна спонукати органи влади – чи то місцевої, чи то центральної – вдатися до конкретних рішучих кроків і врешті забезпечити дотримання законів”, – сказав голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Основною причиною втаємничення містобудівних документів є накладання на них грифу “для службового користування” (ДСК), що суперечить Конституції України та є незаконним. Цей гриф обмежує право громадян на доступ до інформації, яке, згідно з Конституцією, може бути обмежено лише законами. При цьому використання грифу “ДСК” регулює постанова Кабінету Міністрів.

Інші популярні відмови в наданні інформації – відсутність технічних можливостей для копіювання, великий обсяг матеріалу, відсутність відповідних статей у міському бюджеті тощо – є так само незаконними.

Генеральний план населеного пункту – це найважливіший документ у сфері містобудування. Його затверджують органи місцевого самоврядування, і він визначає розвиток міста на найближчі роки.

Детальна таблиця з відповідями міських рад

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: