Жодне місто Черкащини не надало доступу до генплану

До обласної прокуратури Черкаської області буде подано скарги на всі 16 міських рад області, оскільки вони не надали доступу до генеральних планів міст

До обласної прокуратури Черкаської області буде подано скарги на всі 16 міських рад області, оскільки вони не надали доступу до генеральних планів міст. Про це на прес-конференції 17 грудня заявив Сергій Слинько, представник Черкаської обласної благодійної фундації “Паритет”, яка здійснює моніторинг доступності генпланів на Черкащині. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експерта, ради міст не надали належних відповідей на запити щодо доступу до публічної інформації.

Під час прес-конференції Сергій Слинько та юрист СЦГІ Вадим Сабінін представили результати моніторингу доступності генеральних планів усіх 16 міст області. Дослідження тривало з липня до грудня. За цей час на кожну адресу міської ради було відправлено офіційний запит із проханням надати доступ до містобудівної документації.

З’ясувалося, що з 16 міст лише Ватутіне виявило готовність надати для ознайомлення громадськості містобудівну документацію. Проте, за словами активістів, і ця інформація потребує перевірки, адже генплану чиновники так і не дали, посилаючись на неможливість зробити копію запитуваного документу. Водночас чиновники запросили громадських активістів ознайомитися з генпланом у приміщенні міськради.

Міста Звенигородка, Золотоноша, Жашків повідомили, що доступ до їхніх генпланів обмежено одразу двома грифами – “Таємно” та “Для службового користування” (ДСК). Черкаси, Христинівка й Тальне приховують свої генплани грифом ДСК.

Міська рада Шполи повідомила, що “вимоги українського законодавства щодо безперешкодного доступу до генпланів будуть виконуватися” тоді, “коли буде новий генплан”. Зараз же діє генплан 1991 року, тому жодних документів поки що надати не можуть.

В Умані відповіли, що на цей час генплан перебуває у стадії оновлення. Чинного документу для ознайомлення теж не надали.

Від міст Городище, Кам’янка, Канів, Монастирище й Корсунь-Шевченківський відповідей на інформаційні запити в паперовому вигляді взагалі не надійшло. “Не дочекавшись відповідей, я почав телефонувати до міських рад. Але мене лише переадресовували з одного телефонного номера на інший. Інформації по суті так і не дали”, – розповів Сергій Слинько.

“Не маючи доступу до генпланів, ми, громадяни, позбавлені можливості знати, чи законно ведуть у наших містах забудови, знищують парки, будують автозаправки. Візьмімо хоча б забудову скверу монолітним будинком на перехресті вулиць Гагаріна та Героїв Сталінграда чи знищення кущів у сквері в центрі міста за обласним драмтеатром, задля будівництва торгівельного центру. Ситуацій із незаконними забудовами в Черкасах безліч. Саме тому ми будемо в прокуратурах оскаржувати протизаконне приховування міськими радами генпланів”, – сказав громадський активіст.

Контакти:
Черкаська обласна благодійна фундація “Паритет”
Сергій Слинько
067 473 11 52
093 863 36 88
066 501 19 31

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: