Життя як воно є…: благодійна фотовиставка, присвячена онкохворим дітям

З 3 до 13 жовтня в Києві (мала галерея “Мистецького Арсеналу”, вул. Лаврська, 10-12) триватиме благодійна фотовиставка “Життя як воно є...”

З 3 до 13 жовтня в Києві (мала галерея “Мистецького Арсеналу”, вул. Лаврська, 10-12) триватиме благодійна фотовиставка “Життя як воно є…” Захід проводить Фонд допомоги онкохворим дітям “Краб” у межах кампанії “StopБіль” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

На фотографіях – діти з онкологічними захворюваннями, їхні батьки та лікарі відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Авторка знімків – Руся Асєєва.

Окрема експозиція – історія Вані з маленького села на Хмельниччині. Одного ранку дитина просто не змогла стати на ногу. За півроку хлопчику встановили п’ять діагнозів, але щоразу нове лікування не допомагало. Консиліум лікарів перед черговим призначенням прийняв рішення проконсультуватися з онкологом. Остаточний діагноз – нейробластома наднирника 4-ї стадії. Рік тривало лікування, і вже майже рік тривають ремісії. Про повну виліковність можна говорити лише через п’ять років. Разом із батьками Ваня приїде на відкриття виставки.

Лариса Лавренюк, засновник і керівник фонду “Краб”, розповіла: “Відділення дитячої онкології Національного інституту раку за рік приймає близько 350 дітей зі всієї України. З початку створення фонду “Краб” ми намагалися показати дитячу онкологію як частину життя, якої не варто боятися, якщо випало таке випробування. Ми говоримо про виліковність цієї страшної хвороби. Але в Україні одужує лише кожен другий маленький пацієнт. Наш фонд створили батьки, діти яких хворіли на онкологію. Ми маємо різний досвід життя з цим діагнозом – від радості одужання до болісного безсилля допомогти. На жаль, діти хворіють на рак, і без допомоги кожного з нас у цих дітей замало шансів на майбутнє”.

Зі свого боку, Олександр Ляпін, куратор виставки, зауважив: “Руся Асєєва знімає великі фотографічні форми, які базуються на тривалих і глибоких спостереженнях, серйозних дослідженнях. Її метод відрізняється від роботи більшості фотографів, які знімають документальну фотографію. Руся стає частиною середовища, в якому працює, і живе життям героїв своїх історій – часто трагічним життям”.

Відкриття фотовиставки відбудеться 3 жовтня о 17:00. Вхід вільний. Галерея працює з 11:00 до 19:00, вихідні – неділя й понеділок.

Програма

Контакти:
Фонд допомоги онкохворим дітям “Краб”
Ольга Лаптєва
067 930 79 77
sowenok@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: