Жителі Дунайського регіону долучилися до вироблення Стратегії розвитку регіону завдяки громадським слуханням

6 липня 2010 року в м. Ізмаїл відбулися громадські слухання щодо розвитку Дунайського регіону. Слухання організовано МБО «Екологія-Право-Людина» під егідою Робочої групи українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону, створеної за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

У слуханнях взяли участь представники громадянського суспільства регіону, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науковці та підприємці.

Під час слухань обговорювалися три основні сфери суспільного життя, на яких базуватиметься майбутня Європейська стратегія Дунайського регіону: транспорт та комунікації, охорона навколишнього природного середовища, соціально-економічний розвиток. Також доповідачі ознайомили громадськість із ініціативою Європейського союзу щодо розробки Європейської стратегії Дунайського регіону та Плану дій до цієї стратегії.

Учасники слухань сформували ряд нагальних проблем регіону та запропонували шляхи їх вирішення. Найбільш жваві обговорення викликали питання якості питної води, збереження біологічного різноманіття, розвитку транспорту та транспортних шляхів в регіоні та відповідної інфраструктури.

За результатами громадських слухань сформульовано рекомендації та пропозиції, які будуть включені до документу “Громадське бачення участі України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону”, що готується експертами Робочої групи.

Робочу групу українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону було створено з метою вироблення спільної узгодженої позиції громадських організацій України щодо розвитку Дунайського регіону в контексті Дунайського Єврорегіону та Плану дій із першочерговими заходами з реалізації Європейської стратегії Дунайського регіону. Також Робоча група ставить перед собою завдання активізації участі України у розвиткові Дунайського регіону та підвищення обізнаності громадськості регіону щодо можливостей, що їх надає Стратегія для розвитку регіону. Потреба створення Робочої групи виникла у контексті того, що Європейська Комісія (ЄК) розпочала формування Стратегії розвитку Дунайського регіону і відповідного Плану Дій, виконання яких має допомогти реалізації економічного та екологічного потенціалу Дунаю, і запросила представників країн регіону до надання пропозицій.

З приводу отримання більш детальної інформації просимо звертатися до координатора Робочої групи українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону Ольги Мелень – тел.: 032 2557682, email: melen.olya@gmail.com

***

Діяльність Робочої групи та громадські слухання здійснюються за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону», що реалізовується МБО «Екологія-Право-Людина».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: