Жінці допомогли успадкувати родинний будинок у селі

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу мешканці Херсонщини в успадкуванні будинку

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про допомогу мешканці Херсонщини в успадкуванні будинку. Допомогу жінці надали юристи Центру правової інформації та консультацій у місті Скадовськ, роботу якого координує ГО “Скадовщина – мій рідний край” за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Жінці допомогли успадкувати родинний будинок у селі
Оксана Пастух

На сім років затягнулося оформлення спадщини у селі, бо не було правовстановлюючих документів на будинок. Юристи у суді добилися визнання права власності. Тепер жінка зможе успадкувати родинний будинок.

Батько Світлани Миколаївни помер у 2007 році. У селі Красне Скадовського району Херсонщини йому належало домоволодіння. Як це й має бути за процедурою, відкрилася спадщина. Спадкоємиця — донька, відразу звернулась до Скадовської державної нотаріальної контори. Тобто як вимагає закон у шестимісячний термін із заявою про прийняття спадщини та всіма наявними документами, що підтверджували права померлого на будинок.

Після закінчення шести місяців, Світлана Миколаївна знову звернулася до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Але отримала відмову, оскільки відсутній належним чином оформлений правовстановлюючий документ на батьківський будинок у селі Красне.

Якийсь час у спадкоємиці не доходили руки до того, щоб завершити цю справу. Проте жінка розуміла, що спадщину треба оформити належним чином, щоб у майбутньому не було проблем. Наприклад, якщо виникне бажання продати чи передати родичам у спадок цей будиночок.

Тож, в липні 2014 року Світлана Миколаївна звернулася до Центру правової інформації та консультацій Скадовської районної громадської організації Скадовщина – мій рідний край» з питанням щодо визнання права власності на спадщину.

Юристи Центру ознайомилися з матеріалами справи та підготували позовну заяву до суду про визнання права власності на житловий будинок (домоволодіння) в порядку спадкування. Більше того забезпечили представництво інтересів жінки в судовому засіданні. В результаті, 21 серпня 2014 року позов був задоволений у повному обсязі.

Таким чином, через 7 років після смерті батька, донька нарешті зможе вступити у спадщину та стати власницею будинку у селі Красне.

Контакти:
ГО “Скадовщина – мій рідний край”
(05537) 5 34 13
8282@i.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: