Земельну реформу розглянуть на Експертному форумі

14 лютого в Києві відбудеться Експертний форум із питань земельної реформи

14 лютого об 11:00 у Києві, у готелі “Київ” (вул. Грушевського, 26/1), відбудеться Експертний форум із питань земельної реформи. Захід проводить ГО “Лабораторія досліджень ТЦК” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

До участі у форумі запрошено понад 50 експертів із різних сфер (економіки, історії, культури, права), представників неурядових організацій, професійних асоціацій, громадських діячів, журналістів. Серед ключових промовців: Леонід Козаченко, президент ВГО “Українська аграрна конфедерація”; Віктор Пинзеник, заступник голови Наглядової ради АТ “УкрСиббанк”; Тарас Возняк, головний редактор часопису “Ї”; Людмила Шангіна, директор соціальних програм Центу Разумкова; Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України; Микола Халупенко, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Херсонщини; Микола Мельник, директор селянського приватного підприємства “Мар’янівка” (Вінницька область) та інші.

Під час форуму буде розглянуто такі питання:
– Проблеми сільських територій: яка ситуація насправді та що є причиною здобутків і втрат? (Демографічна криза. Доходи домогосподарств. Соціальна та культурна сфера. Наскільки ситуація на сільських територіях пов‘язана з сільськогосподарським виробництвом і політикою держави щодо сільських територій? Наскільки руйнування традиційного села загрожує українському суспільству?)
– Сільськогосподарське виробництво: динамічний розвиток, стагнація чи щось інше? (Динаміка сільськогосподарського виробництва у ВВП держави. Структура сільськогосподарського виробництва і її вплив на ситуацію на селі. Вал чи додана вартість? Високотоварні холдинги чи мультисекторні ферми?)
– Для чого потрібен ринок земель? (Наскільки відсутність ринку земель обмежує зростання СГ-виробництва? Яка головна мета впровадження ринку? Чи можна уберегтись від вичавлювання українського селянства з українських земель?)
– Які потенційні можливості та загрози супроводжують упровадження ринку земель? (Історичні та культурологічні паралелі навколо земельного питання. Концентрація та консолідація земель: що є благом, а що загрозою? Як зберегти родючість земель?)
– Чи правильною дорогою йде “земельна реформа”? (Як регулюється нині право на купівлю-продаж? Наскільки адекватним є таке регулювання? Наскільки пов‘язано слід розглядати закони про державний кадастр, фермерське господарство, ринок земель? Наступ на індивідуальне підприємництво та фермерство – ланки одного ланцюга чи випадковість?)

По кожній із дискусійних панелей буде підготовано аналітичні матеріали. Також буде виготовлено мобільні інформаційні стенди, відзнято відеоматеріали.

За підсумками форуму буде видано збірку матеріалів, у якій міститимуться експертні позиції щодо основних ризиків і загроз для українських громадян від запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення у тому варіанті, який представлено українським урядом.

Усі витрати, пов’язані з проїздом, проживанням і харчуванням учасників форуму, покриватимуть організатори заходу.

Заявки на участь у форумі слід подати в електронному вигляді на електронну адресу ccc-research@ukr.net до 18:00 1 лютого. Учасників відбиратимуть на конкурсній основі. Результати відбору буде повідомлено не пізніше 6 лютого.

Програма Експертного форуму

Онлайн-трансляцію можна буде переглянути тут

ГО “Лабораторія досліджень ТЦК”
Анастасія Гернега
ccc-research@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: