Заява Виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження”

Євген Бистрицький заявив, що ніхто в Україні  не запускає проектів “по варіанту Північної Африки” за розпорядженням Джорджа Сороса

Заява Виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького
стосовно висловлювань лідера парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова

Усі без винятку кошти, які засновник Міжнародного фонду “Відродження” Джордж Сорос добровільно виділяє для сприяння становленню відкритого, демократичного суспільства, а також для допомоги тим категоріям громадян країни, які особливо постраждали від глобальної фінансової кризи, надаються та витрачаються в Україні лише за рішеннями чи рекомендаціями українських громадян, незалежних експертів – членів Правління та Програмних рад фонду.

Міжнародний фонд “Відродження” діє як національна фундація. Це означає, що ніхто в Україні не готує й не може готувати за розпорядженням Сороса жодної “групи молодих рєбят”, а також не запускає “різноманітних проектів, які є” “по варіанту Північної Африки”. Таких розпоряджень чи проектів немає й не може бути.

Політична сила, якою керує лідер фракції, замість сприяти налагодженню продуктивного діалогу між владою та численними громадськими організаціями, діалогу, який було суттєво порушено з боку влади, особливо за останній рік, спрямовується Олександром Єфремовим у протилежний бік – проти громадської активності під гаслами неіснуючої загрози дестабілізації суспільства. Замість того щоб спертися на активність громадських організацій – на соціальний капітал громадянського суспільства – замість цього відповідальний політик робить безвідповідальні заяви.

Міжнародний фонд “Відродження” як національна інституція діє максимально прозоро та підзвітно. Звіт про все без винятку сприяння, надане громадським організаціям і іншим інституціям (а також про те, яке надається зараз), є у відкритому доступі на сайті фонду та в його річних звітах. Очевидно, що “данные, что и Сорос выделил определенные средства”, якими оперує політик, після цієї заяви має бути доведено й оприлюднено.

Євген Бистрицький, Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”, доктор філософських наук

Із заявою лідера парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова можна ознайомитися тут.

Нагадуємо, 2004 року вже був аналогічний прецедент. Тоді було створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань установлення фактів закордонного втручання у фінансування виборчих кампаній в Україні через недержавні організації, що існують на гранти іноземних держав. Її очолив народний депутат від Комуністичної партії України Валерій Мішура. Зі звітом комісії можна ознайомитися тут. Міжнародний фонд “Відродження” спростував факти, наведені у звіті.

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: