Заява Міжнародного фонду «Відродження» щодо намагань зупинити медичну реформу в Україні

Вже тривали час здіснюються спроби перешкодити успішній роботі Міністерства охорони здоров’я по впровадженню затвердженої Урядом і парламентом України медичної реформи. Останньою з таких дій стала спроба усунення від виконання обов’язків його керівниці, Уляни Супрун, в.о. міністра. Попри очевидні успіхи, які демонструє нинішня команда МОЗ у запровадженні і реалізації медичної реформи, окремі політичні сили активізували наступ на пані Супрун, використовуючи для цього усі можливі інструменти, зокрема, сумнівної якості судові рішення.

Ми розцінюємо такі кроки як намагання зупинити хід медичної реформи і повернути попередні корупційні схеми в українську медицину, через які наша країна довгі роки несла непоправні втрати – десятки і сотні тисяч життів пацієнтів. В той же час частина політиків наживалися за рахунок корупційних схем у сфері охорони здоров’я.

Ми висловлюємо підтримку доктору Уляні Супрун і всій команді Міністерства, яка за короткий період часу змогла зробити багато кроків, що є життєво важливими для мільйонів людей в Україні:

  • втілення програми «Доступні ліки»;
  • запровадження Національного переліку основних лікарських засобів, що гарантовані державою кожному пацієнту лікарні;
  • подолання корупційних схем у закупівлі ліків (у тому числі завдяки закупівлям через міжнародні організації);
  • реформування первинної ланки надання медичної допомоги, підготовка до реформування вторинної і третинної ланки;
  • розробка нових вимог до якості підготовки медичних кадрів, і багато іншого.

На нашу думку команді Міністерства на чолі з Уляною Супрун потрібно створити належні умови для проовження реформи. Українські пацієнти, їх родичі, лікарі, працівники медичних закладів та всі ми чекаємо на безкоштовну діагностику, розгортання медичної реформи у лікарнях, нову систему надання екстреної медичної допомоги тощо.

Ми продовжуємо стежити за ситуацією і докладати зусилля для збереження та продовження реформ у сфері медицини.

Ми закликаємо Кабінет міністрів України, Президента, відповідальних політиків та громадських діячів консолідуватися для збереження та розвитку медичної реформи та захисту команди Уляни Супрун.

Закликаємо:

  • КМУ звернутися до парламенту з пропозицією призначити Уялну Супрун Міністром охорони здоров’я
  • Президенту звернутися до парламенту з пропозицію першочерово розглянути подання КМУ про призначення
  • Керівництво ВРУ винести питання на розгляд
  • Народних депутатів України проголосувати за затвердження Уляни Супрун Міністром охорони здоров’я і покласти край брудним інсценуаціям щодо неї та її посади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: