Завдяки громадськості суд визнав незаконним рішення Світловодського міськвиконкому

ГО “Муніципальний центр стратегічного планування й маркетингових досліджень” підбила підсумки мініпроекту “Ефективність регуляторної політики – під контроль громади”

ГО “Муніципальний центр стратегічного планування й маркетингових досліджень” підбила підсумки мініпроекту “Ефективність регуляторної політики – під контроль громади”. Мініпроект підтримала Кіровоградська обласна організація ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за сприяння програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах мініпроекту активісти здійснили громадську експертизу регуляторних актів, які ухвалив Світловодський міськвиконком у листопаді 2011 року – березні 2012 року:
– “Про тарифи на проїзд по м. Світловодськ в автобусних маршрутах загального користування”;
– “Про затвердження переліку послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах”;
– “Про встановлення ставок єдиного податку на території м. Світловодська”;
– “Про оголошення конкурсу щодо відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єкту нерухомості”;
– “Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг”.

В результаті моніторингу було виявлено: рішення виконкому “Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг” прийнято з порушенням законодавства: не було оприлюднено проекту документа й не було громадського обговорення. Експерт Віталій Куцевич подав до суду заяву для оскарження вказаного регуляторного акту (справа 32а-1485/11). Постановою Світловодського міськрайсуду від 15 березня 2012 року позов частково було задоволено. Рішення виконкому було визнано незаконним. Але виникли проблеми щодо часу вступу рішення суду в законну силу, що вийшло за межі заявлених позовних вимог, оскільки позивач не просив установлювати строк, з якого рішення виконкому є незаконним. Тому вказану постанову було оскаржено 23 березня в апеляційному порядку.

Віталій Куцевич зауважив: “Закон про регуляторну політику та прийнята на його розвиток урядова постанова майже не діють, особливо на місцевому рівні. Тому ми й вирішили створити ефективний механізм громадського аналізу регуляторних актів міської влади, що збільшить прозорість її діяльності”.

Світловодські активісти готові надати консультативну й методичну допомогу у впровадженні механізму громадського контролю за підготовкою та прийняттям регуляторних актів.

ГО “Муніципальний центр стратегічного планування й маркетингових досліджень”
(05236) 7 39 17
midav@bigmir.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: