Затяжна приватизація у Ковелі. Перемога за військовим

Наталія Самчинська, активістка ГО "Центр правової допомоги", опублікувала матеріал про те, як військовому пенсіонерові допомогли оформити квартиру у власність

Наталія Самчинська, активістка ГО “Центр правової допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” матеріал про те, як військовому пенсіонерові допомогли оформити квартиру у власність. Організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Затяжна приватизація у Ковелі. Перемога за військовим
Наталія Самчинська

Два з половиною роки життя військовий пенсіонер з Ковеля Петро Богданов* витратив на реєстрацію права власності на квартиру, у якій він давно проживає з сім`єю.

Петро Богданов має квартиру у місті Ковелі, яку надала йому держава. Разом з ним проживають його дружина та двоє синів. Квартиру свого часу придбали за кошти Державної іпотечної установи України. І передбачена вона для громадян, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться Міністерством оборони, Міністерством надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ.

Петро Богданов – ветеран служби цивільного захисту, має вислугу більше 27 років, відзначений численними заохоченнями, за весь час несення служби жодного разу не притягувався до дисциплінарної відповідальності. Його робота була пов’язана із жорсткими вимогами до фізичної підготовки, дисципліни, професійної придатності, додатковими факторами ризику для життя та здоров’я. Відтак, Петро Богданов мав беззаперечне право на приватизацію займаної ним квартири.

Тож пан Петро звернувся до виконавчого комітету Ковельської міської ради, і в жовтні 2013 року отримав Свідоцтво про право власності на житло. Допомагав йому у цій справі юрист Центру правової інформації та консультацій у Ковелі Василь Ковальчук. Петро Богданов доклав чимало зусиль і за два роки кропіткої роботи квартиру вдалось приватизувати.

На жаль, цим справа не завершилась. За декілька тижнів Петро Богданов вдруге звернувся до Центру вже із проблемою у проведенні державної реєстрації прав на приватизовану квартиру. Уповноважений реєстратор йому відмовив у державній реєстрації. Тому що за даною адресою в реєстрі знайдено запис про реєстрацію права власності за іншою особою.

Юрист Центру Василь Ковальчук підготував низку запитів на адресу виконавчого комітету Ковельської міської ради, Міністерства оборони України та Державної іпотечної установи. Як вдалося з’ясувати, рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради вже було оформлено право власності на спірну квартиру. І на підставі цього рішення було видано Свідоцтво про право власності, і власником квартири є Державна іпотечна установа. Право власності на спірну квартиру зареєстроване в електронному реєстрі прав власності на нерухоме майно.

З’ясувавши ці обставини, юрист допоміг Петру Богданову підготувати та подати позов до Ковельського міськрайонного суду про скасування запису в електронному реєстрі. 23 травня 2014 року рішення було винесено на користь пана Петра. А вже 27 червня 2014 року пенсіонер успішно здійснив державну реєстрацію права власності на квартиру, тим самим поставивши крапку в історії затяжної приватизації.

* Ім’я та прізвище героя змінені з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр правової допомоги”
(03352) 7 39 92
Legal_aid@ua.fm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: