Засекречення генплану Вінниці оскаржили в Європейському суді з прав людини

Східноукраїнський центр громадських ініціатив подав скаргу до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати неправомірним засекречення генерального плану Вінниці

Східноукраїнський центр громадських ініціатив подав скаргу до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати неправомірним засекречення генерального плану Вінниці. Громадська організація здійснює моніторинг доступності генпланів міст за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Програми розвитку ООН і Міністерства закордонних справ Данії.

Порушником права на доступ до публічної інформації громадська організація називає Вінницьку міську раду. Підставою для звернення до суду стала відмова міськради надати для ознайомлення головний містобудівний документ у відповідь на інформаційний запит центру.

Інформаційний запит на доступ до графічної складової генплану міста громадська організація направила до міськради ще 2009 року. Тоді міська рада відмовилася надати документ для ознайомлення.

Це вже не перше звернення центру до Європейського суду з прав людини з приводу порушення права на доступ до публічної інформації. Аналогічні скарги щодо приховування генпланів було подано проти Миколаєва, Харкова, Тернополя та Дніпропетровська.

“Міські ради систематично порушують законодавство України щодо доступу до публічної інформації, зокрема до генпланів. Національні суди їх у цьому підтримують. Нам нічого не залишається, як звернутися по захист своїх прав до Євросуду”, – коментує ситуацію голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

З відповідями міської ради Вінниці у справі щодо оприлюднення генерального плану можна ознайомитися тут

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
(0642) 49 13 74
zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: